http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Tunisko - Dovolená Tunisko -

Tunisko je malebný stát v Severní Africe, který je svou rozlohou asi dvakrát větší než Česká republika. V Tunisku je tou pravou exotickou zemí, plnou arabských nápisů, vždy veselých lidí, kteří nikam nespěchají, pustou a rozpálenou Saharu nebo nádherné romantické pláže, které omývá středozemní moře.

Tunisko bohužel nepatří mezi příliš barvami hýřící země. Nenajdete zde příliš zeleně, vše je jako by našedlé až světle hnědé, místní domy jsou bíle s modrými, ale i různobarevnými okeními rámy a pro turisty tak zůstává největším lákadlem poušť Sahara, bělostné pláže a místní památky.Celý clánek Dovolená Tunisko


Port El Kantaqui

Překrásným přímořským městečkem, které se nachází asi 8km severním směrem od města Sousse (nedaleko Hammametu), je Port El Kantaoui. Městečko Port El Kantaoui bylo vystavěno v letech 1974 – 1979 a je tedy naprosto novým a moderním letoviskem. Inspirací architektům byla vesnice Sidi Bou Said, jejíž stavby vynikají v ponuré našedlé krajině Tuniska svou výraznou kombinací modré a bílé. Přístavní městečko Port El Kantaoui bylo budováno jako turistické letovisko s cílem uspokojit potřeby a představy náročných turistů.

Port El Kantaoui byl zbudován za účelem výstavby luxusních hotelových komplexů s golfovým hřištěm a mnoha dalšími turistickými atrakcemi. Tato tuniská turistická destinace je velice luxusní oblastí zacílenou na bohatou klientelu.

Místní přístav je kotvištěm pro více než 300 luxusních lodí a jachet milionářů z celého světa. Přístav turistům každodenně nabízí nádhornou show, při které z přístavu vyplouvají makety starodávných pirátských korábů. Tyto koráby jsou nejen oku lahodící, ale zároveň slouží jako turistické výletní lodě.


Přístavní destinace Port El Kantaoui je považována za jedno z nejkrásnějších, nejčistších a nejluxusnějších letovisek v celém Tunisku. Centrum města tvoří mnoho moderních budov a zelení rozkvetlé parky s exotickými dřevinami, kde suchý vzduch zde zvlhčují mnohé fontány.

Destinace Port El Kantaoui nabízí kromě příjemného koupání, opalování a relaxace na malebných písečných plážích i velkou škálu sportovního a jiného vyžití. Pro návštěvníky jsou zde připraveny mnohé služby v podobě různých vodních sportů a samozřejmě i potápění. Pro milovníky golfu je v letovisku připraveno golfové hřiště s 27 jamkami, na kterém se pravidelně pořádají mezinárodní golfové turnaje.

V neposlední řadě zde turisté mohou využít nabídky prvního tuniského aquaparku - Aqua Palace. Tento moderní a špičkově zařízený zábavní vodní park nabízí návštěvníkům velké množství skluzavek, tobogánů, bazénů a mnoho možností jiné zábavy spojené s vodou. V areálu byla uměle vybudována i tzv. divoká řeka.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Destinace-Hammamet ::


:: Destinace-Monastir ::


:: Destinace-Sousse ::


:: Destinace-Tabarka ::


:: Dovolená Tunisko ::


:: Dovolená-Sousse ::


:: Exotické Tunisko ::


:: Moře a pláže ::


:: Port El Kantaqui ::


:: Tunisko-počasí ::


:: Tunisko-zajímavosti ::

Vše o Djerba

Djerba (2)


   

Složka v kategorii DjerbaFoto


   

Článek Dovolená-infoDovolená-info


   

Článek Djerba památkyDjerba památkyNovinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Port El Kantaqui na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky