http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Dovolená - Exotická Jamajka -

Jamajka je malý, nevýznamný, ale přesto notoricky známí ostrov v Karibském moři a nenajde se člověka, který by o tomto exotickém státě neslyšel. Jamajka je i přes svou "bezvýznamnost" jednou z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších lokalit na zeměkouli, které jsou jako stvořené k bezstarostné dovolené v exotické zemi.

Ostrov Jamajka je výjimečná nejen svojí polohou v karibiku, ale hlavně svou výjmečnou rozmanitostí. Můžete zde opalovat na prosluněné pláži z bílého písku, relaxovat ve stínu palmy a popíjet drink, potápět se do hlubin Karibského moře a pozorovat bohatý život na místních korálových útesech, vydat se do hornatého vnitrozemí skrze tropické lesy, odpočívat v nejluxusnějších hotelech a nebo náhlédnout do jedné z mnoha chudinských čtvrtí.

Exotický ostrov Jamajka uprostřed průzračného Karibského moře je ideální destinací pro příjemné prožití exotické letní dovolené, a díky tropickému podnebí má příznivé klima celoročně.

Jamajka Dovolená Exotická dovolenCelý clánek Exotická Jamajka


Dovolená Tunisko

Tunisko je malebný stát v Severní Africe, který je svou rozlohou asi dvakrát větší než Česká republika. V Tunisku je tou pravou exotickou zemí, plnou arabských nápisů, vždy veselých lidí, kteří nikam nespěchají, pustou a rozpálenou Saharu nebo nádherné romantické pláže, které omývá středozemní moře.


Tunisko bohužel nepatří mezi příliš barvami hýřící země. Nenajdete zde příliš zeleně, vše je jako by našedlé až světle hnědé, místní domy jsou bíle s modrými, ale i různobarevnými okeními rámy a pro turisty tak zůstává největším lákadlem poušť Sahara, bělostné pláže a místní památky. Většina cestovatelů je uchvácena místní melodickou a příjemnou hudbou, která v žádnem případě není monotoní.

Tuniské hotely jsou dnes prakticky všechny na evropském standardu, čemuž odpovídají i ceny, které jsou prakticky stejné jako u nás. Úředním jazykem je francoužština a spisovná arabština. Ve městech a turistických destinacích se domluvíte celkem bez problémů anglicky či německy, ale na tržištích se doporučuje mluvit česky, popřípadě lámanou angličtinu či němčinu - místní obchodníci Vám pak nabídnou lepší ceny než "kapitalistům".

Tento malebný africký stát patří mezi islámské země, ale stále víc podléha evropskému vlivu. Dnes již mládí tunisané nevěnuje tolik času a pozornosti náboženství, jako je tomu v jiných arabských zemích. Ani mladé tuniské ženy již dnes nechodí zahaleny a není zde povolena polygamie(mnohoženství).

Podnebí v Tunisku je středomořské subtropické. Léta jsou zde velice teplá s teplotami, které v nejteplejších měsících většinou převyšují 40 °C. Na podzim, tedy začátkem září pak teploty klesnou k 30-35°C, ale jsou i dny kdy je teplota vzduchu pouhých 26°C. Teplota moře je konstatní a poměrně vysoká, kolem 30 - 33°C. V oblasti Cap Bon prší relativně častěji než ve středu Tuniska, povětšinou však padají dešťové srážky v noci. V Tunisku začíná období dešťů cca od konce ledna a trvá do konce března. Duben je větrným měsícem, kdy přes území Tuniska přechází Mistrál. Ideálními měsíci k exotické dovolené v Tunisku je období mezi červnem a listopadem, kdy se teploty pohybují okolo 27-35°C. Pokud Vám takto tropické teploty nedělají příliš dobře, pak je idelním obdobím k dovolené v Tunisku zaří a říjen, kdy teploty kolísají 23-28°C.Zvětšit mapu

Moře, pláže, atrakce

Středozemní moře je v dopoledních hodinách, při pobřeží Tuniska klidné. Odpoledne bývají většinou menší vlny, asi tak 30 - 50ti centimetrové.

Všechny pláže jsou písčité, široké mezi 20 až 50 metry a dlouhé bývají i několik kilometrů. Místní Středozemní moře má průračně čistou vodu, písčité dno s pozvolným vstupem do vody. Hlubší vody bývají až tak 30 až 40 metrů od pláže.

U moře se nachází velká spousta turistických atrakcí. Mezi nejpopulárnější patří jízda za motorovým člunem na nafukovacím "banánu" (stojí cca 8 USD), na pneumatice (8USD), na lyžích (12USD) a nebo let na taženém padáku za 20USD. Projížďka na motorovém člunu nebo vodním skútru stojí asi 10-20USD za 20 minut ježdění.Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Destinace-Hammamet ::


:: Destinace-Monastir ::


:: Destinace-Sousse ::


:: Destinace-Tabarka ::


:: Dovolená Tunisko ::


:: Dovolená-Sousse ::


:: Exotické Tunisko ::


:: Moře a pláže ::


:: Port El Kantaqui ::


:: Tunisko-počasí ::


:: Tunisko-zajímavosti ::

Vše o Djerba

Djerba (2)


   

Složka v kategorii DjerbaFoto


   

Článek Dovolená-infoDovolená-info


   

Článek Djerba památkyDjerba památkyNovinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Dovolená Tunisko na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky