http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Tunisko - Tunisko-zajímavosti -

Tunisko je nejsevernější zemí Afriky, je přibližně dvakrát větší než Česká republika a návštěvníkům kromě příjemného klimatu, čistého středozemního moře a Sahary může nabídnout ještě mnohem víc.

Celý clánek Tunisko-zajímavosti

Djerba památky

Guellala je kouzelné město, které je slavné hrnčířským uměním. Místní hrnčíři každému ochotně a s úsměvem předvedou v čem spočívá jejich řemeslo. Místní hrnčíři jsou i dobrými obchodníky a proto se Vám pokusí své výrobky také prodat.
Pro návštěvníky města Guellala je největším lákadlem a vyhlášeným suvenýrem tzv."kouzelný velbloud". Kouzelný velbloud je úchvatná konvička na míchání nápojů s důmylsně propojenými vnitřními nádobami. Nezapomeňte, že v Tunisku je smlouvání o ceně nutností.
Houmt Souk je malebné město na severu ostrova Djerba ve stylu blízkého východu, kde je možné obdivovat nespočet mešit. Nejvýznamější mešitou Houmt Souk je Koubt El Khial, která byla vybudována v 18. století a dnes slouží jako muzeum umění a národních tradic. Přístavní části města vévodí stará španělská pevnost z 15. století. Město je na ostrově Djerba též známo místními velkými trhy, které se konaji vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Zvětšit mapu
Vyhlášené tkalcovské dílny, kterých je ve měste několik jsou další vyhledávanou turistickou atrakcí, která rozhodně stojí za návštěvu. Místní tkalci každého návštěvníka ochotně zasvětí do tajů výroby těchto nádherných ručně tkaných koberců. Tradiční pestrobarevné koberce vyrábí především ženy, které pracují bez jakýchkoliv předloh.
Midunje krásné městečko s pouhými sedmitisíci obyvateli. Městečko vždy ožje ve čtvrtek a pátek, kdy se zde konají věhlasné trhy.
Mys Tourgueness se nachází v bezprostřední blízkosti turisticky zajímavého národopisného muzea se skanzenem a vlastní krokodýlí farmou. V muzeu můžete obdivovat řemeslné zpracování oděvů, stavebních prvků nebo arabskou kaligrafii. Obrovským lákadlem však zůstává krokodýlí farma.

Komentáře
Franta: ta mapa je super

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Djerba, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Djerba památky ::

Vše o Foto

Foto (97)


   

Článek Djerba-1Djerba-1


   

Článek Djerba-10Djerba-10


   

Článek Djerba-101Djerba-101


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Djerba,Djerba památky na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky