http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Tunisko - Dovolená Tunisko -

Tunisko je malebný stát v Severní Africe, který je svou rozlohou asi dvakrát větší než Česká republika. V Tunisku je tou pravou exotickou zemí, plnou arabských nápisů, vždy veselých lidí, kteří nikam nespěchají, pustou a rozpálenou Saharu nebo nádherné romantické pláže, které omývá středozemní moře.

Tunisko bohužel nepatří mezi příliš barvami hýřící země. Nenajdete zde příliš zeleně, vše je jako by našedlé až světle hnědé, místní domy jsou bíle s modrými, ale i různobarevnými okeními rámy a pro turisty tak zůstává největším lákadlem poušť Sahara, bělostné pláže a místní památky.Celý clánek Dovolená Tunisko


Destinace-Sousse

Přímořské město Sousse se rozkládá na severovýchodě Tuniska, při východním pobřeží Hammametského zálivu, severně od Monastiru a je třetím největším městem Tuniska. Sousse je hlavním městem tuniského Sahelu a stejně jako nedaleká letoviska jako Hammamet, Monastir nebo Port El Kantaoui, patří mezi nejnavštěvovanější tuniské destinace. Letovisko Sousse je obklopeno zelenými ovocnými sady, rozkvetlými zahradami a jeho úzké uličky plné hluku turistů a aut přopomínají některá evropská města.

Pokud by měl návštěvník Tuniska chuť udělat si ucelený obrázek o různých oblastech života místního obyvatelstva, pak je destinace Sousse ideálním místem, protože je zde možnost nahl0dnout do všech sfér tuniského života.

Letovisko Sousse nabízí nejen příjemně chladné stíny pod vysokými palmami, azurové moře, dlohé písečné pláže a žhavé sluneční paprsky, ale též tisícileté památky, medinu, pevnost a hradby. Letovisko Sousse bývá nazýváno městem kontrastů, protože se zde snoubí moderní stavby a umění se starým historickým jáderm města.

Sousse je též významným přístavním městem a je známo jako jedno z velkých center rybolovu. Všudypřítomné jsou trhy s opravdu čerstvými rybami. Kromě desítek obchodů se suvenýry si nejde nevšimnout i desítek obchůdků se zlatem a zlatými šperky, které se zde dá pořídit za velmi výhodné ceny - samozřejmě čím víc vás baví smlouvat, tím výhodnější.

Toto tuniské letovisko poskytuje širokou nabídku hotelů a dalších možností soukromého ubytování. V letovisku se nachází aquapark a mini ZOO. Pro rodiče poskytuje dostatek klidu a relaxace posezení u kávy v jedné z mnoha útulných restaurací či kavárniček.Město bylo založeno ve 2. století, ještě než Féničané začali kolonizovat Kartágo. Město bylo mnohokrát zničeno a znovu obnoveno. Muselo čelit mnoha útokům nájezdných národů od Normanů, přes Španěly až po Francouze, a proto se velké množství památek nedochovalo.

Původní název města Sousse byl Hadrumet, ale ve 4. století se město stalo centrem provincie Byzacena a získalo si svůj současný název Sousse.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Destinace-Hammamet ::


:: Destinace-Monastir ::


:: Destinace-Sousse ::


:: Destinace-Tabarka ::


:: Dovolená Tunisko ::


:: Dovolená-Sousse ::


:: Exotické Tunisko ::


:: Moře a pláže ::


:: Port El Kantaqui ::


:: Tunisko-počasí ::


:: Tunisko-zajímavosti ::

Vše o Djerba

Djerba (2)


   

Složka v kategorii DjerbaFoto


   

Článek Dovolená-infoDovolená-info


   

Článek Djerba památkyDjerba památkyNovinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Destinace-Sousse na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky