http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Tunisko - Dovolená Tunisko -

Tunisko je malebný stát v Severní Africe, který je svou rozlohou asi dvakrát větší než Česká republika. V Tunisku je tou pravou exotickou zemí, plnou arabských nápisů, vždy veselých lidí, kteří nikam nespěchají, pustou a rozpálenou Saharu nebo nádherné romantické pláže, které omývá středozemní moře.

Tunisko bohužel nepatří mezi příliš barvami hýřící země. Nenajdete zde příliš zeleně, vše je jako by našedlé až světle hnědé, místní domy jsou bíle s modrými, ale i různobarevnými okeními rámy a pro turisty tak zůstává největším lákadlem poušť Sahara, bělostné pláže a místní památky.Celý clánek Dovolená Tunisko


Destinace-Monastir

Malebné tuniské přístavní město Monastir se nachází na špičce skalnatého poloostrova na nejjížnějším konci Hammametského zálivu a řadí se mezi nejoblíbenější destinace této půvabné země. Letovisko Monastir nabízí nejen čisté středozemní moře a relaxaci ve stínu palem, na některé z pláží s příjemně jemným pískem, ale poskytuje i široké sperktrum tuniské kultury, nádherné historické památky v centru města, půvabný rybářský přístav nebo prezidentský palác.

Místní pláže ve spojení s velice jemným pískem vytvářejí prostředí, které je jako stvořené i pro aktivní dovolenou a provozování široké škály vodních sportů. V destinaci Monastir je i komplex velice luxusních hotelů, které jsou ve spojení s krásou města a místních pohádkových pláží schopny splnit prakticky všechny požadavky i velmi náročných hostů. To vše a mnohem víc nabízí letovisko Monastir, jedna z nejmalebnějších destinací Tuniska.


Nám dneska známé letovisko Monastir má svůj původ v obchodním přístavu nazývaném Rous Penna, který nechali vystavět Féničané. V dobách římských se jméno změnilo na Ruspina a po té co bylo obsazeno Araby, dostalo město své jméno, které si dochovalo až do dnes - Monastir.

Původně byl Monastir pouze přístavní město, které bylo za dob římanů přestavěno na jakýsi Caesarův tábor a zároveň sloužilo římské armádě jako opěrný bod při taženích do Afriky.

V 8. století našeho letopopčtu byla v Monastiru zbudována první islámská stavba - pevnost - tzv. ribat, která je dominantou města. Ribaty jsou jakési opevněné kláštery, které měly původně obranný význam před útoky křížových tažení křesťanů.

V posledních desetiletích byl ribat několikrát renovován a přetavován. Z místnosti, která původně sloužila místním mnichům bojového řádu jako modlitebna, bylo vybudováno malé ale velice působivé muzeum. V tomto velmi malém muzeu se nabízí návštěvníkům možnost obdivovat velice zajímavou sbírku předmětů, které jsou z různého období tuniské historie.

Monastir je rodiště vůbec prvního tuniského prezidenta - Habiba Bourguiby, který se velkou měrou zasloužil o atraktivitu letoviska Monastir v cestovním ruchu. Město Monastir opěvuje svého buditele a otce národa, a proto se po celém městě nachází velká spousta památek, jemu zasvěcených.

Mezi nejvýznamnější patří Bourguiba a především mauzoleum rodu Bourguibů, které se nachází v nádherné stavbě s osmihraným minaretem a kopulemi. Dalšími významnými stavbami Monastiru je bezesporu pevnost Ribat, Velká mešita nebo starobylá čvrť Charaga.


Velká část města byla nedávno přestavěna a dnes je opravdu na co se dívat. Monastir je plný nádherných masivních staveb v krémovém odstínu a nad nimi se vysoko tyčí věže a kupole. Promenády a ulice jsou čisté, lemované exotickými druhy palem. Rozpálené písečné pláže a čisté moře dotvářejí tu pravou atmosféru pohodové dovolené.

Výlety do okolí Monastiru
Sousse – nádherné a dobře známé přímořské letovisko, které je též třetím největším městem v Tunisku.
El Jem – V této turistické lokalitě se nachází třetí největší koloseum římské říše, které mělo kapacitu až 30 000 diváků.
Chott El Djerid – zde najde turista největší solné jezero v Tunisku (délka 250 km).
Kairouan – je čtvrtým nejvýznamnějším místem v islámském světě a je též jakým si náboženským centrem Tuniska.

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Destinace-Hammamet ::


:: Destinace-Monastir ::


:: Destinace-Sousse ::


:: Destinace-Tabarka ::


:: Dovolená Tunisko ::


:: Dovolená-Sousse ::


:: Exotické Tunisko ::


:: Moře a pláže ::


:: Port El Kantaqui ::


:: Tunisko-počasí ::


:: Tunisko-zajímavosti ::

Vše o Djerba

Djerba (2)


   

Složka v kategorii DjerbaFoto


   

Článek Dovolená-infoDovolená-info


   

Článek Djerba památkyDjerba památkyNovinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Destinace-Monastir na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky