http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Destinace - Destinace-Negril -

Jamajská destinace Negril, nabízí nádherné pláže s bělostným pískem, dlouhé až 11km. Už více jak 30 let je jamajské turistické městečko Negril velmi populární, a to hlavně díky prakticky nepřetržitě slunečnému počasí, ale návštěvník neodolá ani omamnému kouzlu malebného ospalého městečka a velice romantické exotické samotě. Destinace Negril poskytuje mnoho úžasných zážitků a jedním z nejhezčích a nejprostších okamžiků může být pouhá procházka po exotických písčitých plážích, koupání či šnorchlování v průzračně modré vodě karibiku.

V turistické destinaci Negril může návštěvník okusit plným douškem poutavou jamajskou historii. Jedním z míst kde návštěvník Negrilu může okusit trochu historie Jamajky je Negrilský maják.

Toto turisticky oblíbené letovisko Jamajky poskytuje i velké množství sportovních akrivit. V letovisku, přesněji na jihu města Negril se nachází místní golfový klub, kde si návštěvník může zahrát tuto královskou hru nebo tenis. Dalším sportovním a ojediněCelý clánek Destinace-Negril

Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Destinace-Hammamet

Původně rybářský přístav Hammamet byl založen již v 10. století a nachází se na východním pobřeží Tuniska, na samém začátku poloostrova Cap Bon, jižně od hlavního města Tunis. Dnes toto původně antické město patří k nejvýznamějším přímořským destinacím v Tunisku. V 19. století byl Hammamet velmi oblíbenou destinací francouzských umělců, a proto bývá též označován za Saint Tropez Afriky.

Toto nádherné a turisty vyhledávané městečko má asi 20 tisíc obyvatel a kromě turismu, který zde dominuje, se místní živí rybolovem. Už na první pohled je zde znát, že celé destinaci dominuje turismus - nachází se zde více jak 82 hotelových kopmplexů.


Turistická destinace Hammamet je též vyhlášeným lázeňským místem světového významu a bývá výchozím bodem turistických výletů po Tunisku.

Tuniské město Hammamet nabízí kromě vynikajicích lázeňských služeb i velkou porci historie. Je zde k vidění malebné islámské hradební město Medina s pevností zvanou Kashab, které byly vybudovány již v desátém století Araby, ale hlavní část pevnosti byla vybudována až ve století patnáctém. Z pevnosti se nabízí krásný výhled do okolí a v útrobách pevnosti jsou malebné křivolaké uličky. Samotné Staré město Medina se rozkládá na širokém mysu a je plné typických tuniských tržišť tzv. souk. V Hammametu rovněž naleznete dvě mešity - jednu ze století patnáctého a druhou ze století osmnáctého.Letovisko Hammamet má výhodnou polohu, která z něj činí ideální výchozí místo pro výlety za historickými památkami nebo přírodními scenériemi Tuniska. Pokud se návštěvník Tuniska chystá prozkoumávat nezměrné krásy této země, pak je Hammamet tím pravým startovním bodem.Yasmine Hammamet

Hammamet je vysloveně pozemským rájem vyznavačů opalování, a to především díky velice slunným exotickým plážím a čistému moři. Místní pláže jsou velice čisté, natočené k jihu a místní moře je poměrně teplé a též velmi čisté. V jižní zóně hotelových komplexů se nachází mezinárodní kulturní středisko rumunského šlechtice a prvního milionáře Georgese Sébastiana. Východním směrem přechází pás hotelů kolem pláže až k další turistické destinaci, městečku Nabeul. Západním směrem, na druhé straně zálivu, se rozkládá v současnosti asi nejmodernější turistická destinace - Yasmine Hammamet.

Luxusní destinace Yasmine Hammamet je symbolem celého Hammametu, protože jde o největší hotelový komplex v celém Tunisku. Moderní hotelový komplex Yasmine Hammamet se nachází asi 10km od hhistorického centra města, v jižní části Hammametského zálivu, hned u jachtového kotviště. Místní hotely jsou zde vystavěny v arabsko-maurské architektuře, jsou obklopeny překrásnými zahradami a jsou povětšinou velice luxusní. Pokud by se vám nepodařilo v této lopkalitě ubytovat, stojí za to udělat si malou procházku a celý komplex si alespoň prohlédnout.Destinace Hammamet je velice oblíbenou a vyhledávánou destinací turistů z celého světa. Nabízí romantické nekonečné pláže, neustále pálící arabské slunce a na své si zde přijdou i milovníci vodních i jiných sportů, protože celá oblast nabízí nespočet příležitostí k jejich provozování.

Pro příznivce adrenalinových vodních sportů nabízí Hammamet kvalitní zázemí pro vodní lyžování, windsurfing, šnorchlování, potápění a mnoho dalšího. Pro vyznavače tradičních sportů jsou zde k dispozici golfová hřiště, tenisové nebo volejbalové kurty apod.Výletní místa
Dougga – jsou již zmiňované trosky starobylého města a jde o nejzachovalejší památku na římské období.
Kartágo – je salvné starověké město a pro turisty je to asi nejvyhledávanější a nejzajímavější historická památka Tuniska
Nabeul – je městečko z dlouhou tradicí v uměleckých ručních řemeslech a je známo především výrobou keramiky
Tunis – je hlavní město Tuniska, nejkrásnější město Afriky a zároveň jedno z nejliberálnějších měst v islámském světě

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Destinace-Hammamet ::


:: Destinace-Monastir ::


:: Destinace-Sousse ::


:: Destinace-Tabarka ::


:: Dovolená Tunisko ::


:: Dovolená-Sousse ::


:: Exotické Tunisko ::


:: Moře a pláže ::


:: Port El Kantaqui ::


:: Tunisko-počasí ::


:: Tunisko-zajímavosti ::

Vše o Djerba

Djerba (2)


   

Složka v kategorii DjerbaFoto


   

Článek Dovolená-infoDovolená-info


   

Článek Djerba památkyDjerba památkyNovinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Destinace-Hammamet na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky