http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
info - super stránka - skvělý informace pro cestování
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Dovolená-info

Thajsko - Perla orientu a možná jeden s posledních rájů na Zemi. Thajsko bylo do roku 1949 známo pod oficiálním názvem Siam. Thajské slovo - thai znamená „svoboda“, tedy Thailand - svobodná země.


Thajské království, kterému nikdo neřekne jinak než zkráceně - Thajsko, je malebným orientálním státem na jihovýchodě Asie. Thajsko sousedí s poměrně rozporuplnými a bouřlivými státy jako jsou povstalecký Laos, revoluční Kambodža, pohádková Malajsie a stát Myanmar. Hlavním městem tohoto exoticko-orientálního státu je ohromný a přelidněný Bangkok. Thajsko je dnes cílem mnohých cestovatelů a nabízí nezaměnitelnou kulturu, historii a krásu...Podnebí

Thajské podnebí je opravdu velmi tropické, s vysokými teplotami, vlhkostí vzduchu a poměrně častými monzuny. Nejteplejší měsíce v Thajsku jsou duben a květen, kdy zde teploty dosahují v průměru 35°C. Od června do září je oblast východního Thajska a západního pobřeží pod vlivem Jihozápadního Monzunu, který přináší dešťovou sezónu. Thajský záliv a celé východní pobřeží je od prosince do února ovlivňováno monzunem severovýchodním. V této době dokáže být počasí na ostrově Ko Samui, které se nachází v této oblasti velmi deštivé.
Zvětšit mapu

Ideálním časem pro dovolenou v Thajsku, obzvláště pak v přímořských oblastech je období od od listopadu do konce února i déle(březen,duben). V tomto období jsou místní teploty vzduchu na příjemné úrovni, s minimem srážek. Toto období ale není vhodné k návštěvě západního pobřeží Thajského zálivu a ostrovů v blízkosti Surat Thani, kde v těchto měsících naopak vrcholí monzunové období.


Do Thajska můžete vyrazit i v období tzv.deštné sezóny. Srážky se vyskutují jen na velmi krátký čas, ale zvýšené množství srážek ještě zvětšuje vlhkost vzduchu a vytváří pocit jako v prádelně(neschne prádlo a látky mají tendenci splesnivět).Na Vánoce roku 2004 postihla západní pobřeží Thajska podobně jako okolní státy ničivá vlna tsunami. Nejpostiženějším místem bylo vyhlášené letovisko Phuket. Díky velké solidaritě národů celého světa byl tento turistický ráj znovu obnoven.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Thajsko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Destinace - souostroví Phi Phi ::


:: Destinace Krabi ::


:: Ostrov Phuket ::


:: Phuket-pláže a ostrůvky ::


:: Průvodce ::


:: Thajsko-počasí ::

Vše o Thajsko Foto

Thajsko Foto (50)


   

Článek BangkokBangkok


   

Článek Bangkok-1Bangkok-1


   

Článek Bangkok-GrandPalaceBangkok-GrandPalace


    ..další
Vše o Thajsko-2009

Thajsko-2009 (74)


   

Článek Thajsko-2009-1Thajsko-2009-1


   

Článek Thajsko-2009-10Thajsko-2009-10


   

Článek Thajsko-2009-100Thajsko-2009-100


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Thajsko,Dovolená-info na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky