http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Destinace - Destinace-Negril -

Jamajská destinace Negril, nabízí nádherné pláže s bělostným pískem, dlouhé až 11km. Už více jak 30 let je jamajské turistické městečko Negril velmi populární, a to hlavně díky prakticky nepřetržitě slunečnému počasí, ale návštěvník neodolá ani omamnému kouzlu malebného ospalého městečka a velice romantické exotické samotě. Destinace Negril poskytuje mnoho úžasných zážitků a jedním z nejhezčích a nejprostších okamžiků může být pouhá procházka po exotických písčitých plážích, koupání či šnorchlování v průzračně modré vodě karibiku.

V turistické destinaci Negril může návštěvník okusit plným douškem poutavou jamajskou historii. Jedním z míst kde návštěvník Negrilu může okusit trochu historie Jamajky je Negrilský maják.

Toto turisticky oblíbené letovisko Jamajky poskytuje i velké množství sportovních akrivit. V letovisku, přesněji na jihu města Negril se nachází místní golfový klub, kde si návštěvník může zahrát tuto královskou hru nebo tenis. Dalším sportovním a ojediněCelý clánek Destinace-Negril


Destinace Krabi

K jedněm z nejmalebnějších a nejkrásnějších destinací v Thajsku je bezesporu oblast Krabi. Krabi je Thajská provincie, kterou vyznačují charakteristické, monumentální a úchvatné vápencové masivy, které se tyčí z azurového moře. Thajská provincie Krabi se táhne podél pobřeží Andamanského moře a každého cestovatele učaruje svými opuštěnými lagunami, takřka nedotčenými plážemi a pohádkovým azurovým mořem. Destinace Krabi je výjímečná díky malému množství ubytovacích zařízení, což zabraňuje proniknutí masového turismu do této oblasti. Tyto aspekty navozují tu pravou relaxační atmosféru exotické dovolené v takřka nedotčené přírodě.

Zajímavá místa

Tygří jeskyně v Krabi


Pokud již budete znuděni s polehávání na takřka nedotčených, exotických a pannensky bílých plážích nebo jste již prozkoumali všechny zákoutí azurového moře a korálových útesů, nabízí destinace Krabi i spoustu zajímavých míst kde si budete moci odpočinout od horkého sluníčka a šnorchlování. Když se vydáte prozkoumat okolí, pravděpodobně první místo kam vyrazíte bude Tygří Jeskyně - Wat Tham Seua. Chrámový komplex Tygří Jeskyně, který je asi 7km vzdálený od Krabi se nachází na úplném vrcholu skály a jeho monumentalitu podtrhuje chrám. Na vrchol hory vede asi 1200 schodů, které ale stojí za to je překonat, protože vyhlídka na široké okolí, která se nabízí z vrcholu hory je úchvatná a nezapomenutelná.
Dalším zajímavým místem v okolí Krabi je asi 40 kilometrů jižně vzdálené město Khlong Thom. Město Khlong Thom je známo hlavně díky místnímu muzeu, umístěnému v chrámu Wat Khlong Thom. Dalším takovým to zajímavým místem je bezesporu zátoka Ao Nang, která nabízí klidnou, relaxační atmosféru. Pokud by jste stále toužili po plážích ta nejkrásnější a nejoblíbenější pláž v oblasti Krabi pláž je Tham Phra Nang. Ideálním námětem na výlet jsou v okolí rozeseté ostrůvky, jako je např.: Ko Poda, Ko Hong nebo Ko Huan Kwan. V destinaci Krabi každého návštěvníka uchvátí velice bohatá fauna plná exotických ptáků, savců, medvědů a leopardů, ale i pestrá a barevná flóra.


Zvětšit mapu

Pláž zkamenělých mušlí- Susan Hoi


Tato výjmečná pláž se nachází v oblasti Ban Laem Pho, která byla dříve mokřinou a domovem mnoha druhů mušlí. Tyto mušle asi před 40 miliony let hromadně vymřeli a vytvořili vrstvu silnou až 40 cm. Dnes se mušle prodávají jako turistické suvenýry na pobřeží.

Ostrov Phi Phi


Na ostrov Ko Phi Phi se dostanete lodí ať už z destinace Krabi nebo z ostrova Phuket. Lodě z Krabi odplouvají denně a lodní lístky jsou k zakoupení na molu, nebo v turistické kanceláři. Během turistické sezóny jezdí na ostrov Phi Phi lodě i destinace Ao Nang.

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Thajsko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Destinace - souostroví Phi Phi ::


:: Destinace Krabi ::


:: Ostrov Phuket ::


:: Phuket-pláže a ostrůvky ::


:: Průvodce ::


:: Thajsko-počasí ::

Vše o Thajsko Foto

Thajsko Foto (50)


   

Článek BangkokBangkok


   

Článek Bangkok-1Bangkok-1


   

Článek Bangkok-GrandPalaceBangkok-GrandPalace


    ..další
Vše o Thajsko-2009

Thajsko-2009 (74)


   

Článek Thajsko-2009-1Thajsko-2009-1


   

Článek Thajsko-2009-10Thajsko-2009-10


   

Článek Thajsko-2009-100Thajsko-2009-100


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Thajsko,Destinace Krabi na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky