http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Střední - Cestovni informace -

Arabská republika Egypt se rozkládá na řece Nil, v severovýchodní Africe a malou částí leží také v Asii. Jejím západním sousedem je Líbye, na jihu sousedí se Súdánem a na severovýchodě má egypt společnou hranici s Izraelem. Sever Egypta je omýván vodami Středozemního moře a východ mořem Rudým. Egypt je všeobecně považován za kulturníě a politicky důležitý stát Středního východu.

Egypt je světově proslulý především díky místním archeologickým nálezům starověké civilizace a několika světově proslulým monumentům jako je kupříkladu Velká Sfinga, pyramidy v Gíze, starověké město Luxor, chrámový komplex Karnak nebo Údolí králů.

Celý clánek Cestovni informace
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Salvador

Geografie

Salvador též Salvádor nebo El Salvador je název malinkaté exotické země a výraz slova Salvador ve španělštině znamená „Spasitel“. Salvador je malebný přímořský stát, s tropickým podnebím, který se rozkládá ve Střední Americe při pobřeží Pacifiku. Na severozápedě sousedí tato malebná exotická republika se státem Guatemala a na severovýchodě se státem Honduras, jeho břehy omývájí vody Tichého oceánu z jihu lemuje 20-30 km široká pobřežní nížina.

Území Salvadoru je velké přibližně jako Morava a se svými 5,8 miliony obyvatel je zde nejvyšší hustota zalidnění na celém americkém kontinentu. Nejvyšší bod Salvadoru je masiv Cerro el Pito se svými 2834 metry nad hladinou moře, který ční k nebesům nedaleko honduraských hranic. Území Salvadoru je tvořeno převážně sopečnými pohořími, většina sopek je však vyhaslá, ale na jihu země se můžete i dnes setkat s ještě činnými vůlkány.Státní zřízení: republika v čele s prezidentem Antonio Saca González (od 1. června 2004)
Hlavní město: San Salvador (S aglomerací 2 224 000 obyvatel)
Celková rozloha: 21 040 km2a z toho 2 % představují vodní plochy
Nejvyšší bod: Cerro El pital (2 730 m.n.m.)
Nejdelší řeka: Lempa (350 km)
Počet obyvatel: 5 744 113 (2007)
Hustota obyvatelstva: 273 obyvatele na km2
Časové pásmo: -8hod.
Jazyk: španělština (úřední), nahuatl
Měna: americký dolar (USD)
Rasové a národnostní složení: mestiço (89%), Indiáni (10%), běloši (1%)
Náboženství: římskokatolické (92%), evangelické (8%)
Urbanizace: 45,1%
Gramotnost: 71,5%

Salvador vyhlásil svou samostatnost na španělské kolonii 15. září 1821 a 2. února 1841 vystoupil Salvador i ze společenství Spojených středoamerických provincií.


Salvador je nejmenší a nejhustěji obydlený stát v celé Strední Americe. Tato malebná exotická země je též centrem letecké dopravy ve Střední Americe a své mezipřistání zde mají lety do severoamerických měst jako Atlanta, Dallas, Houston, Los Angeles, Miami, New York a nebo třeba San Francisco.
Zvětšit mapu

Hospodářství

Salvador je hospodářsky vyspělý stát a většina území je úrodná a tedy i zemědělsky využívaná. I přes ohromné vykácení lesů za účelem získání zemědělské půdy, nestačí Salvador uspokojovat její ohromný počet obyvatel.

Salvador si drží světové prvenství v produkci tzv. Peruánského balzámu. Hlavním zdrojem příjmů této malebné exotické země je rostlinná výroba a to především cukrové třtiny, kávy, kakaa a tabáku.


Památky
Ruiny Tazumal jsou považovány za najzachovalejší a nejdůležitější historickou památku Salvadoru a nacházejí se v Chalchuape. Pod názvem Tazumal se označuje pyramida, ve které byly spálovány oběti.


Zvětšit mapu

V zemi se nachází více jak 25 sopek(Izalco, Lamatepec), ale činné jsou dnes jen některé na jihu Salvadoru.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Střední Amerika, Salvador, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, exotických destinací


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Salvador ::


:: Salvador-počasí ::
Novinky

...

Vybrané foto

Střední Amerika,Salvador,Salvador na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky