http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Amerika - Karibské moře - Karibské moře - Caribbean Sea Nadřazený celek: Atlantský oceán Sousedé: Mexický záliv Světadíl: Severní Amerika a Jižní Amerika. Rozkládá se v západní části Atlantiku, při východním pobřeží Severní a Jižní Ameriky. Rozloha: 2 754 200 km2 Průměrná hloubka: 2 647 metrů Nejhlubší místo: Kajmanský příkop - 7 686 metrů Nejznámější státy: Venezuela, Panama, Kolumbie, Nikaragua, Honduras, Guatemala, Belize, Mexiko, Kostarika, Jamajka, Haiti, Dominikánská republika, Kuba, Portoriko, Barbados, Grenada, Martinik, Svatý Vincenc a Grenadiny, Trinidad a Tobago, Dominika, Guadeloupe Nejznámější ostrovy: Bahamské ostrovy, Kuba, Portoriko, Kajmanské ostrovy, Hispaniola, Tobago, Montserrat. Karibské moře, nebo také Karibik, je součástí západní části Atlantského oceánu. Karibik se nachází v tropické části Ameriky na jihovýchodě od MexickéhoCelý clánek Karibské moře
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Honduras

Honduras je stát v Severní Americe a dotváří středoamerický pevninský most. Sousedními státy jsou Guatemala, Salvador a Nikaragua. Jeho břehy omývá z jihu azurové Karibské moře v celkové délce 600 km a na západě omývá 100km pobřeží Tichý oceán. Administrativně se Honduras člení na 18 departementů.

Až 90% rozlohy státu Honduras zabírají Kordillery, které ukrývají úzké doliny a pohádkové náhorní plošiny. Nejvyší vrcholy se zvedají země na západě a při pobřeží karibiku. Na západní straně Hondurasu se až k pobřeží Tichému oceánu rozkládají bažinaté nížiny.

Jen 50km od východního pobřeží se nachází exotické souostroví Bay Islands, které je složeno ze tří hlavních ostrovních destinací Roatan, Guanaja a Utilit a také několika menších ostrůvků.Státní zřízení: republika v čele s prezidentem Ricardo Joest Maduro
Hlavní město: Tegucigalpa - 1,2milionu obyvatel(2006)
Rozloha: 112 492 km2
Nejvyšší hora: Cerro Las Minas (2 849 m.n.m.)
Jazyk: španělština, indiánské dialekty
Časové pásmo: -6 hod.
Měna: honduraská lempira (HNL)
Počet obyvatel: 6 975 204 (2005)
Hustota obyvatel: 62 obyvatel/km2
Rasové a národnostní složení: mestiço (89,9%), Indiáni - Mayové, Lence, Pipili, Payovia a další (6,7%), černoši, mulati, zambie (2,1%), běloši (1,3%)
Náboženství: římskokatolické (91%), evangelické (2,6%), jiné (6,4%)
Urbanizace: 43,9%
Gramotnost: 76,2%
Honduras byl španělskou kolonií a své nezávislosti dosáhl 15. září 1821.


Zvětšit mapu

Hospodářství

Honduras bývá nazýván banánovou republikou, protože spolu s Ekvádorem, Kostarikou a Filipínami patří k předním vývozcům banánů na světě. Dalším významným zdrojem příjmů je káva.

Pro místní průmysl je též velmi důležité zpracování mahagonového dřeva.


Zajímavosti
Copan - ja starověké město ve kterém vznikll archeologický park, který byl vytvořen z ruin města. Nejzachovalejším je Testamento Kultúr - dědictví mayských indiánů.
Tegucigalpa - oblast která nikdy nebyla podrobena zemětřesením a proto se zse zachovalo mnoho tradičních staveb a kultur. Známý je i místní Mestský park - Concordia.
San Pedro Sula - nové letovisko a turistické středisko v Hondurasu, které je významným centrem pěstování banánů.
La Ceiba - hlavní přístav pro export banánů
Pico Bonito - pohádkový národní park. Chráněná oblast deštných pralesů s velmi vysokými srážkami, nedostupnými strmými svahy a četnými vodopády.

V Hondurasu stále panuje neklidná politická situace.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Střední Amerika, Honduras, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, exotických destinací


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Honduras ::


:: Honduras-počasí ::
Novinky

...

Vybrané foto

Střední Amerika,Honduras,Honduras na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky