http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
informace - super stránka - skvělý informace pro cestování

Cestovní informace

Cestovní doklady a vízum:K cestování na Srí Lankuzemě je zapotřebí platný cestovní pas s platností delší než dva měsíce po skončení plánovaného pobytu. Víza pro českou republiku jsou udělovány zdarma po příletu na Srí Lanku a jejich platnost je povětšinou jeden měsíc od začátku pobytu. Cestující musí prokázat, že má na území Srí Lanky zajištěné ubytování. K tomuto účelu postačí rezervace v hotelu. Dále je vyžadováno prokázání dostatečného množství finančních prostředků nebo šeků v minimální výši 30 USD na osobu a den.
Měna: Srí lanská měna se jmenuje - srílanská rupie (SLRs/LKR), která je jedinou oficiální měnou Srí Lanky. Pro cestu na ostrov Cejlon se doporučuje jako měna americké dolary (USD), které místní banky a směnárny bez problémů smění. Většina místních hotelů a větších obchodů příjmá i mezinárodní platební karty. Nejvýhodnější je měnit přímo hotové peníze, ale bankomatů na Srí Lance přibývá... Dnešní přibližný kurz je asi 20Kč za 100 rupií.
Orientační ceny: Na ostrovním státě Srí Lance je ubytování a jídlo relativně levné. Obyčejné místní jídlo stojí asi půl dolaru a pokoj v některém s místních hotelů vyjde na 4 USD. Za zhruba 1000 korun se můžete na Srí Lance ubytovat v jednom z luxusnějších hotelů, jísti místní pestrou stravu a dopřávat si místních nadstandartních služeb.
jednoduchý pokrm: 50-250 LKR (10-50kč)
nadstandartní pokrm/speciality: 500-1500 LKR (100-300kč)
lahvové pivo: 80 LKR (16kč)
Podnebí: K návštěvě je Srí Lanka(Cejlon) vhodná celoročně. K návštěvě západního pobřeží ostrova Cejlon je nejvhodější období mezi prosincem a březnem. Pokud se chystáte na východní pobřeží, které omývají vody Bengálského zálivu jsou nejpříhodnějšími měsíci k návštěvě těchto destinací květen až září.
Očkování: Do turistyckých oblastí Srí Lanky nejsou potřebná žádná očkování, pouze se některá doporučují a to hlavně proti Malárii. Pokud, ale hodláte Srí Lanku prozkoumávat na vlastní pěst a spát v džungli, doporučují se krom antiMalarik, především očkování proti žloutence a preventivně i proti žluté zimnici a břišnímu tyfu.


Zvětšit mapu

Důležité: Na Srí Lanku je přísně zakázáno dovážet indickou a pákistánskou měna, pornografii a erotickou literaturu. Na Srí Lanku, stejně jako kam koliv jinám je zakázáno dovážet drogy.

Z ostrova Cejlon je dále zakázáno vyvážet tyto artefakty a nerosty: zlato, stříbro, drahokamy a polodrahokamy, platina, slonovina, starožitnosti, narkotika, zbraně ani munice, zvířata ani rostliny.


POZOR vzhledem k tomu, že v severní části probíhá občanská válka, je tato oblast ostrova pro cizince nepřístupná.

Na ostrově se jezdí vlevo a místní řidiči jsou celkem bezohlední a nerespektují dopravní předpisy. Velký pozor si dávejte na své osobní věci a peníze, protože se zde poměrně dost krade.


Konzulát:Srí Lanka - Velvyslanectví republiky Srí Lanka
Malostranské nám. 271/2, 118 00 Praha-Malá Strana
Mobil: +420 602 211 411
Fax: +420 602 271 600
E-mail: consul@lanka.cz
Honorary Consulate of the Czech Republic
P.O.Box 1626, 188, Vauxhall Street, Colombo 02
tel.: +94-1-423578, 436723, fax: +94-1-447854
e-mail: colombo@embassy.mzv.cz

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Srí Lanka, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Cestovní informace ::


:: Srí-Lanka-počasí ::


:: Zajímavosti ::
Novinky

...

Vybrané foto

Srí Lanka,Cestovní informace na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky