http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Srí - Dovolená-info - Zajímavosti ostrova Cejlon (Srí Lanka)

Velkou duchovní zajímavostí Srí Lanského ostrova Cejlon je, že všichni jeho obyvatelé aspoň jednou do roka navštíví vrchol zdejší posvátné hory Srí Pada (Svatá stopa) nebo-li Adam’s Peak.Celý clánek Dovolená-info


Cestovní informace

Cestovní doklady a vízum:K cestování na Srí Lankuzemě je zapotřebí platný cestovní pas s platností delší než dva měsíce po skončení plánovaného pobytu. Víza pro českou republiku jsou udělovány zdarma po příletu na Srí Lanku a jejich platnost je povětšinou jeden měsíc od začátku pobytu. Cestující musí prokázat, že má na území Srí Lanky zajištěné ubytování. K tomuto účelu postačí rezervace v hotelu. Dále je vyžadováno prokázání dostatečného množství finančních prostředků nebo šeků v minimální výši 30 USD na osobu a den.
Měna: Srí lanská měna se jmenuje - srílanská rupie (SLRs/LKR), která je jedinou oficiální měnou Srí Lanky. Pro cestu na ostrov Cejlon se doporučuje jako měna americké dolary (USD), které místní banky a směnárny bez problémů smění. Většina místních hotelů a větších obchodů příjmá i mezinárodní platební karty. Nejvýhodnější je měnit přímo hotové peníze, ale bankomatů na Srí Lance přibývá... Dnešní přibližný kurz je asi 20Kč za 100 rupií.
Orientační ceny: Na ostrovním státě Srí Lance je ubytování a jídlo relativně levné. Obyčejné místní jídlo stojí asi půl dolaru a pokoj v některém s místních hotelů vyjde na 4 USD. Za zhruba 1000 korun se můžete na Srí Lance ubytovat v jednom z luxusnějších hotelů, jísti místní pestrou stravu a dopřávat si místních nadstandartních služeb.
jednoduchý pokrm: 50-250 LKR (10-50kč)
nadstandartní pokrm/speciality: 500-1500 LKR (100-300kč)
lahvové pivo: 80 LKR (16kč)
Podnebí: K návštěvě je Srí Lanka(Cejlon) vhodná celoročně. K návštěvě západního pobřeží ostrova Cejlon je nejvhodější období mezi prosincem a březnem. Pokud se chystáte na východní pobřeží, které omývají vody Bengálského zálivu jsou nejpříhodnějšími měsíci k návštěvě těchto destinací květen až září.
Očkování: Do turistyckých oblastí Srí Lanky nejsou potřebná žádná očkování, pouze se některá doporučují a to hlavně proti Malárii. Pokud, ale hodláte Srí Lanku prozkoumávat na vlastní pěst a spát v džungli, doporučují se krom antiMalarik, především očkování proti žloutence a preventivně i proti žluté zimnici a břišnímu tyfu.


Zvětšit mapu

Důležité: Na Srí Lanku je přísně zakázáno dovážet indickou a pákistánskou měna, pornografii a erotickou literaturu. Na Srí Lanku, stejně jako kam koliv jinám je zakázáno dovážet drogy.

Z ostrova Cejlon je dále zakázáno vyvážet tyto artefakty a nerosty: zlato, stříbro, drahokamy a polodrahokamy, platina, slonovina, starožitnosti, narkotika, zbraně ani munice, zvířata ani rostliny.


POZOR vzhledem k tomu, že v severní části probíhá občanská válka, je tato oblast ostrova pro cizince nepřístupná.

Na ostrově se jezdí vlevo a místní řidiči jsou celkem bezohlední a nerespektují dopravní předpisy. Velký pozor si dávejte na své osobní věci a peníze, protože se zde poměrně dost krade.


Konzulát:Srí Lanka - Velvyslanectví republiky Srí Lanka
Malostranské nám. 271/2, 118 00 Praha-Malá Strana
Mobil: +420 602 211 411
Fax: +420 602 271 600
E-mail: consul@lanka.cz
Honorary Consulate of the Czech Republic
P.O.Box 1626, 188, Vauxhall Street, Colombo 02
tel.: +94-1-423578, 436723, fax: +94-1-447854
e-mail: colombo@embassy.mzv.cz

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Srí Lanka, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Cestovní informace ::


:: Srí-Lanka-počasí ::


:: Zajímavosti ::
Novinky

...

Vybrané foto

Srí Lanka,Cestovní informace na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky