http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
info - Exotická dovolená - Exotická dovolená přestává být nerealizovatelným snem a mnoho Čechů se každým rokem rozhodne vyrazit na dovolenou do vzdálenějších končin než k Jadranu. Právě proto, že jsou pro nás určité země exotické, je potřeba se na tu exotiku pořádně připravit, aby nás něčím nezaskočila. Je potřeba myslet na nejrůznější zvláštnosti jednotlivých zemí a předem si zjistit co nejvíce informací. Podcenění příprav nás může nepříjemně překvapit, ale na druhuou stranu dovolená v exotice přináší vždy mnohem intenzivnější zážitky než obyčejná dovolená. Exotické zájezdy, exotická dovolená, nebo chcete-li dovolená v exotických zemích se stává dostupnou a lákavou možností, jak si užít život. Doufáme tedy, že tyto stránky - portál www.dovolenaexotika.cz - vám s tímto pomůže: užít si život díky skvělé dovolenou v exotických zemích.
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Malajsie-info

Malajsie je jednou z nejatraktivnějších turistických lokalit na světě. Malajské ostrovy jako Langkawi, Penang, Tioman, Perhentian, Redang a řada dalších, jsou opravdovým pojmem v oblasti exotické dovolené. Malajsie je skutečný tropický ráj, který nabízí pláže s bělostným pískem, obklopené zelenými palmami a džunglí, průzračné korálové laguny, které jsou rájem pro potápěčskou veřejnost nebo bujná tropická vegetace a horské masivy ve vnitrozemí.

Oficiální název: Malaysia - Malajská federace
Hlavní město: Kuala Lumpur (1.425.000 obyvatel)
Celková rozloha: 329750 km2
Počet obyvatel: 23092940
Státní zřízení: federativní konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem
Časové Pásmo: + 8 h
Administrativní dělení: 13 států, 2 federální teritoria - vzniká nové správní federativní území Putrajaya
Měna: Ringgit(MD) =100 senů
Úřední jazyk: malajština
Délka pobřeží: 4675 km
Sousedící země: Thajsko, Indonésie, Brunej Darussalam
Nejvyšší hora: Kinabalu (4.094 m)
Nejdelší řeka: Rajang (525 km)
Náboženství: muslimové 55%, hinduisté 7%, budhisté 17%

Malajsie je federací 13 států a tří federálních území.
Malajské státy: Johor, Kedah, Kelantan, Melaka, Negeri Sembilan, Pahang, Penang, Perak, Perlis, Selangor a Terengganu
Federální území: Jedním z federálních území je i oblast z hlavním městem Kuala Lumpur, které se nachází na pevninské části Malajsie. Dalším federálním územím je Labuan, který spolu s dvěma ostrovními státy(Sabah a Sarawak) najdeme na ostrovní části Malajsie – na ostrově Borneo. Posledním třetím územím pod správou federace je budoucí nové administrativní a správní středisko a budoucí nové hlavní město Malajsie Putrajaya.


Zvětšit mapu

Orientálně-exotická federace Malajsie se nachází v samém centru jihovýchodní Asie. Tato malebná Asijská země je tvořena dvěma hlavními částmi. Malajským poloostrovem, který je součástí asijské pevniny a žije na něm 80% obyvatelstva Malajsie a státy Sabah a Sabarawak, které se nachází v severní části ostrova Borneo. O turisticky populární a malebně exotický ostrov Borneo se Malajsie dělí s Indonésií.
Malajsie sousedí na severní části kontinentálního Malajského poloostrovu s Thajskem a na jihu je od ostrovního Singapuru oddělena úzkým průliv. V této oblasti pokrývá území Malajsie především džungle a tato část území je zároveň velmi hornatá - což ji činí velice těžko prostupnou. Malajským poloostrovem prostupuje několik horských pásem, které se směrem k jihu svažují v nížiny. Na západním pobřeží Malajského poloostrova je nudná a rozlehlá rovina, ale nachází se zde velké množství známých a populárních ostrovů, kterým vévodí největší ostrov Penangem a nebo známí turistický ráj - ostrov Langkawi. Východní část pobřeží je narozdíl od Západního pobřeží mnohem hornatější a vyhlášená pro své písečné pláže s množstvím malých kouzelných ostrůvků jakým jsou např. Redang, Perhentian, Kapas nebo Tioman, které jsou omývány nádherným mořem.
Malajská část Bornea tvoří více jak 50 % území Malajsie a rozkládá se v severní části ostrova Borneo. Na Borneu se rozkládájí dva malajské státy Sarawak a Sabah, mezi nimiž leží velmi exotický, dosti malý, ale nezávislý stát Brunej.

Malajsie má výjmečné podnebí a polohu, díky kterým umožňuje návštěvu jednotlivých oblastí země v průběhu celého roku. Protože monzuny, které jsou v této zemi běžné přicházejí na východní a západní pobřeží v jiných měsících. Exotická Malajsie je nádhernou orientální zemí do které se dá vycestovat po celý rok. Jedinou vyjímkou je východní pobřeží Malajského poloostrova, které je od listopadu do poloviny února sužováno monzunovým obdobím dešťů. Na Borneu ležících státech - Sarawak a Sabah, jsou poměrně vysoké srážky po celý rok. Nejvýhodnějším obdobím k návštěvě severní části ostrova Borneo jsou měsíce od konce února do půlky října, kdy zde spadne nejmenší množství srážek.
Malajsie má nádherné moře, které je plné života. Díky poloze a teplému podnebí má moře v Malajsii velmi příjemnou teplotu po celý rok, která se pohybuje mezi 26 až 29 stupni Celsia. Místní bohatý podmořský život a mnoho lokalit k potápění a šnorchlovní je velkým lákadlem pro potápěčě s celého světa. Nejvíce proslavenou a oblíbenou oblastí pro potápění je okolí Malajských ostrovů, kde je voda nádherně barevná a průzračná. Malajské pobřeží potěší každého milovníka plavání, potápění a vodních sportů, protože si tu každý přijde na své...

Malajsie je opravdovým rájem na zemi, který nabízí fascinující, neomezené a téměř nevyčerpatelné možnosti.
V Malajsii najdete unikátní přírodu, malebné exotické pobřeží, působivé horské masivy, romantické a exotické ostrovy nebo supermoderní velkoměsto a hlavní město Malajsie Kuala Lumpur. V Malajsii se můžete povalovat na plážích, ať už pevninských nebo si najít pláž na jednom z ostrůvků, uprostřed průzračného oceánu. Místní průzračné vody jsou ideální pro potápění, bíle a malebné pláže jsou jako stvořeny k relaxování a slunění a výprava do deštného pralesa nadchne každého milovníka divoké přírody.
V džungli, která je plná exotických živočichů a rostlin, můžete obdivovat např. orangutany. Pokud jste milovníkem historie a kultury pak je tu řada historických památek. Jednou z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších památek je bezesporu město Melaka. Ten pravý Asijský ruch velkoměsta pak poznáte v hlavním městě malajsie - Kuala Lumpur, na které je nádherný pohled z výšky slavných Petronas Towers, které byly donedávna nejvyšší stavbou světa.
Malajsie je velice moderní a vyspělá země, která na první pohled překvapí a nadchne. Malajsie je příjemnou zemí s unikátní kulturou, historií a směsicí obyvatel. Právě unikátní směs kultur, ras a náboženství vytváří neopakovatelnou atmosféru typickou právě pro orientálně-exotickou Malajsii
V zemi můžete narazit na velké množství mešit, ale své svatostánky tu mají snad i všechna ostatní náboženství světa jako jsou budhisté, hinduisté, taoisté a nebo katolíci.

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Malajsie, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Malajsie, Penang, exoticka, Destinace, George, Town, dovolená, dovolenou, exotika, exotická, romantická, ostrov, Kuala Lumpur, Sepang, F1, exotické, pláže, letovisko, Borneo


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Malajsie-info ::


:: Kuala Lumpur ::


:: Malajsie-počasí ::


:: Ostrov Penang ::


:: Sepang - F1 ::

Vše o Foto

Foto (66)


   

Článek Malajsie-1Malajsie-1


   

Článek Malajsie-10Malajsie-10


   

Článek Malajsie-11Malajsie-11


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Malajsie,Malajsie-info na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky