http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Keňa - Víza a cestovní info - Jestliže se chystáte vyrazit do jakékoliv cizí země, obzvlášť jedná-li se o exotické státy jako je Keňa, je třeba se náležitě připravit.Celý clánek Víza a cestovní info
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Keňa

Keňa nabízí tu opravdovou Afriku v tom pravém slova smyslu. V keňně najdete tu pravou exotickou přírodu, v níž volně pobíhají nádherná divoká zvířata a nabídne tím tu pravou atmosféru dobrodtužství uprostřed divočiny. Keňa je nádherná země, která leží přímo na rovníku a může se pochlubit fascinující a mnohdy i takřkla nedotčenou přírodou, kterou byste jinde na světě jen těžko hledali.


Keňská republika se rychle vzpamatovala s problémy a nestabilní politickou situací na konci 20. století a to hlavně díky své turistické a exotické výjimečnosti. Tento pokles přílivu turistů do keni, zaznamenaný na konci 20. století netrval příliš dlouho a dnes se Keňa opět vyšvyhla na výsluní zájmu zahraničních turistů, cestovatelů a dobrodruhů. Tato exotická africká země, která je od ČR vzdálená několik tisíc kilometrů má však určitá pravidla v chování a zvyky, které by měl každý návštěvník kvůli své vlastní bezpečnosti znát a dodržovat.Když si Evropan řekne jméno Keňa, automaticky si tuto jiho-africkou zemi spojí s exotickým pojmem SAFARI. Keňa nabízí pro evropana fascinující a široké africké pláně, po kterých honosně nosí svá ohromná těla rozvážní sloni, okolo nichž probíhá stádo divokých antilop, které je pronásledováno vládcem Savany,lvem. Tuto pohádkovou scenérii dotváří další tisíce živočišných a rostliných druhů, jimž bezesporu dominuje vysoké a ladné žirafy, okusující košaté akácie. Všechny tyto aspekty, kterých je Keňa plná jsou jenom zlomkem toho, co návštěva této exotické země nabízí běžnému smrtelníkovy.Zajímavosti


Pojem Safari je hlavním lákadlem, které přitáhne do Keni ročně milión turistů. Safari zhmotňuje 35 Keňský národní parků a rezervací z nichž nejznámějšími jsou park Masai Mara, Amboseli, Tsavo a mnoho dalších. Tyto světově unikátní přírodní parky a rezervace jsou domovem tisícovky živočišných druhů jakými jsou zebry, žirafy, několik desítek druhů antilop, sloni, buvoli, lvi, nosorožci nebo divocí leopardi. Mezi ty nejúchvatnější podívané na světě patří putování jednoho a půl milionu pakoňů z oblasti Serengeti v Tanzanii do národního parku Maasai Mara. Místní parky nabízejí i úchvatné podívané pro ornitology. V parcích se pohybují tisícová hejna plameňáků, kteří z dálky připomínají obrovské a rozbouřené růžové moře.


Některé přírodní parky a rezervace vybudovali na svých územích naučné turistické stezky, na kterých si přijdou na své milovníci pěší turistiky, kterým se tak naskytne unikátní možnost poznat africkou přírodu opravdu z blízka. Navštívit můžete třeba útroby deštného pralesa s pohádkově malebnou a především nevšedně exotickou flórou a faunou. V deštném pralese můžete potkat, především opice, nádherné pestře zbarvené ptáky nebo naprosot úchvatné tropické motýly.


Keňa ačkoliv je skutečným africkým rájem pro milovníky safari, v posledních letech stále více přitahuje turisty i svými unikátními přírodními krásami. Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí, je nejvyšší vrchol na území Keňské republiky - hora Mount Kenya, která je druhou nejvyšší horou na Africkém kontinentu, a je zároveň symbolem celé Keni. Tato dnes již vyhaslá sopka ční do nadmořské výšky 5200 metrů a její vrcholy jsou věčně pokryty sněhem a ledem. Sníh a led, který pokrývá vrchol Mount Kenya je v zhledem k poloze téměř na rovníku obdivuhodným úkazem, který v místních domorodcích vždy vzbuzoval respekt a víru v její tajemnou moc. Dalším místem, které spadá do zájmu turistů je Východoafrický příkop s mnoha vyhaslými sopkami a nádhernými jezery nebo vulkanický masiv Mount Elgon, který dnes bývá cílem turistických výprav. V Keni se nachází i velké množství jezer a její území částečně sahá i na Viktoriino jezero, které je největším jezerem Afriky. Dalšími jezery, která stojí za zmínku jsou jezera Turkana, Nakuru, Bogoria nebo Baringo.


Keňa je státem z bohatou kulturní historií a turistům nabízí mnoho velmi zajímavých lokalit. Mezi nejnavštěvovanější historické pamětihodnosti patří ruiny Gedi, které se rozkládájí na celém pobřeží keni. Ruiny Gedi jsou pozůstatky zaniklého svahilského města ze 13. století a před zraky okolí jsou ukryty v džungli. Tím pravým keňským unikátem je oblast Východoafrického příkopu, která jhe též označována za „kolébku lidstva“. Tyto doměnky potvrzují místní nálezy lidských koster původních obyvatel země, z nichž ta nejstarší pochází z doby před 2,5 milionu.


Dalším nezapomnutelným zážitkem je pro každého cestovatele seznámení s tradiční kulturou místních kmenů. Pozornost vzbuzuje zejména kmen hrdých kočovných Masajů. Keňský kmen Masajů, je znám díky broži z barevných korálků, která zdobí těla členů kmene. Masajové se živý tradičním nápojem z kravského mléka a krve a jeho bojovníci si dokazují svou sílu již od nepaměti při soubojích se lvi.


To nejlepší co Keňská republika turistům nabízí je nádherné exotické pobřeží Indického oceánu. Pokud tedy nejste milovníkem safari, divoké přírody a ani vás netáhne představa vysokohorských výstupů a pěších túr, právě pro Vás je zde Keňské pobřeží indického oceánu. Na pobřeží naleznete ty pravé exotické oázy klidu, které dovolí relaxovat a vychutnat si dovolenou u moře s teplotou okolo 27 stupňů. Na pobřeží Indického oceánu naleznete pohádkově-exotické bílé písečné pláže, nádherné azurové moře a překrásné okolí, které v člověku zanechá nádherné vzpomínky na zbytek života. Keňské pobřeží poskytuje neobyčejnou, specifickou atmosféru. Tato kouzelná atmosfére přitahuje na Keňské pobřeží stále více turistů, kteří ocení bohatou nabídku služeb a atrakcí. Místní moře je plné nádherných Korálových útesů, které jsou opravdovým rájem pro milovníky šnorchlování nebo potápění.


V Keni vznikli během minulích let i podmořské národní parky, které mají zajistit ochranu nádherných křehkých korálových útesů a jejich obyvatel. takový to podmořský národní park najdete např. ve Watamu nebo Malindi. Oblast je vyhledávána i sportovními rybáři z celého světa.


Již tradičně nejnavštěvovanější lokalitou na pobřeží je starobylé ostrovní město Lamu. Město je výjmečné svou orientální architekturou a oplývá prapodivným kouzlem s neopakovatelnou atmosférou.
Zvětšit mapu

Keňa je malebným africkým státem, který má rozhodně co nabídnout. Keňská republika nabízí široké spektrum turistických možností z nichž si vybere skutečně každý. Opravdu velkým lákadlem Keni je možnost spojení dobrodružného exotického safari s poklidným odpočinkem na plážích omývaných indickým oceánem, který je plný exotických ryb a korálových útesů, namáhavou výpravu do džungle nebo vysokohorskou turistiku.Keňa má vynikající klimatické podmínky, které jsou pro turisty nejpříjemnější v období od července do října a po té v období od prosince do ledna, kdy ale bohužel zároveň vrcholí nápor turistů.


Keňská republika okouzlila i spisovatele Ernesta Hemmingwaye, který v této půvabné zemi kromě rybaření prozkoumal i místní vnitrozemí a savany a své fascinující zážitky pak vyprávý ve svých příbězích. V Keni se natáčel i několika Oscary ověnčený film „Vzpomínky na Afriku“ s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem a vznikl zde i dojemný příběh lvice Elsy, který se stal symbolem snahy lidí o návrat zvířat zpět do divočiny.


Keňa učarovala i českým cestovatelům zvučných jmen jako byli pánové Zikmund a Hanzelka nebo odborník na africká zvířata Josef Vágner.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Keňa, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Keňa ::


:: Keňa - obecně ::


:: Keňa-počasí ::


:: Letoviska a pláže ::


:: Pláž Diani ::


:: Víza a cestovní info ::

Vše o Kena Foto

Kena Foto (86)


   

Článek Kena-01Kena-01


   

Článek Kena-02Kena-02


   

Článek Kena-03Kena-03


    ..další
Vše o Morske Safari

Morske Safari (49)


   

Článek Morske Safari-01Morske Safari-01


   

Článek Morske Safari-02Morske Safari-02


   

Článek Morske Safari-03Morske Safari-03


    ..další
Vše o Safari

Safari (74)


   

Článek Safari-01Safari-01


   

Článek Safari-02Safari-02


   

Článek Safari-03Safari-03


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Keňa,Keňa na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky