http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Karibik - Karibské moře - Karibské moře - Caribbean Sea Nadřazený celek: Atlantský oceán Sousedé: Mexický záliv Světadíl: Severní Amerika a Jižní Amerika. Rozkládá se v západní části Atlantiku, při východním pobřeží Severní a Jižní Ameriky. Rozloha: 2 754 200 km2 Průměrná hloubka: 2 647 metrů Nejhlubší místo: Kajmanský příkop - 7 686 metrů Nejznámější státy: Venezuela, Panama, Kolumbie, Nikaragua, Honduras, Guatemala, Belize, Mexiko, Kostarika, Jamajka, Haiti, Dominikánská republika, Kuba, Portoriko, Barbados, Grenada, Martinik, Svatý Vincenc a Grenadiny, Trinidad a Tobago, Dominika, Guadeloupe Nejznámější ostrovy: Bahamské ostrovy, Kuba, Portoriko, Kajmanské ostrovy, Hispaniola, Tobago, Montserrat. Karibské moře, nebo také Karibik, je součástí západní části Atlantského oceánu. Karibik se nachází v tropické části Ameriky na jihovýchodě od MexickéhoCelý clánek Karibské moře
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Dovolená v Karibiku

Karibské moře - Karibik
Karibik je součástí západní části Atlantského oceánu a rozkládá se v tropické části Ameriky, na jihovýchod od Mexického zálivu. Karibské moře je jedno z největších moří a nabízí nejmalebnější místa k aktivnímu či pasivnímu odpočinku na planetě zemi.
Jedním z hlavních důvodů, proč se oblast Karibiku stala jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací je místní nádherná a místy téměř až panensky nedotčená příroda. Průzračně čisté moře plné života a mystických korálových útesů učaruje nejen potápěčům. Milí, přátelští a věčně usměvaví lidé a samozřejmě snad nejkrásnější pláže na světě, to všechno nabízí Karibik.
I kdyby jste v Karibiku strávili polovinu života, nikdy nebudete mít pocit, že už jste zde viděli všechno. Místní pláže nabízí nejen bělostný a velmi jemný písek, ale okouzlující jsou především pláže s růžovým nebo i černým pískem. Karibské moře je proslulé křišťálově průzračnou vodou, která je plná barevného podmořského života, korálových útesů, pohádkových neobydlených ostrůvků, činných i vyhaslích vulkánů a celou scenérii dokresluje modré nebe a velice romantické západy slunce.
Toto všechno se dočtete v běžných turistických magazínech a průvodcích, ale to je pouhé procento toho, co všechno oblast Karibského moře nabízí.

Exotická dovolená
Karibské moře tedy poskytuje nádherné pláže, křišťálové vody Karibiku, okoulující přírodu a na většině ostrovů se návštěvník dočká komfortního turistického zázemí, které zajistí tu pravou, poklidnou a exotickou dovolenou.
Pokud se návštěvník některého z ostrovů rozhodne vydat do nitra ostrova, pokaždé narazí na nedotčenou a hlavně divokou přírodu. Každého zde osloví nezapomenutelné přírodní krásy jako jsou hluboká zelená údolí uprostřed deštných pralesů, úchvatné sopečné vrcholy zabalené do mraků a nebo i holé a pusté pouště. Každý z ostrovů v Karibském moři je specifický a proto se zde mísí klasičtí turisté toužící po klidmém odpočinku na prosluněné pláži s eko-turisty, které sem láká touha spatřit exotickou flóru a faunu.
Když se řekne Karibik pak se nesmí též opomenout na velice pestrý mix místní architektury a s ní spojenou historií. Velký vliv na místní historii a kulturu měli stejně jako šude jinde na světě především evropské mocnosti, které o oblast Karibiku sváděli nelítostné souboje. Proto zde může návštěvník obdivovat španělské katedrály, staré britské pevnosti a téměř na každém větším ostrově i opevněný přístav.

Kdy je nejlepší se vydat do Karibiku?
Do oblasti Karibského moře se turista může vydat prakticky kdykoliv, ale před odjezdem mimo tzv. turistickou sezónu je lépe se předem informovat o aktuálním počasí v dané oblasti. Za hlavní turistickou setónu je považováno období od začátku prosince až do konce května. V tomto období je v oblasti nejmenší množství srážek a za turistickou sezónu je označováno především díky velkému zájmu turistů z Evropy, Usa a Kanady, kteří sem v tomto období utíkají před zimou a sněhem.
Karibik je tedy destinací jako stvořenou k odpočinku a příjemné prosluněné dovolené od studené zimy a blátivého jara. Bohužel právě v tomto období jsou ceny o dost větší než mimo sezónu a stejně tak i obsazenost hotelů je vyšší, a je proto nutné udělat rezarvat si pobyt s předstihem i několika měsíců.
Pokud nemáte rádi davy turistů a přeplněné pláže, vydejte se do oblasti Karibského moře v období mimo sezónu, tedy od začátku června do konce září. V tomto období jsou ceny o 20-50% nižší.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Karibik, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená v Karibiku ::


:: Haiti ::


:: Haiti-počasí ::


:: Karibské moře ::
Novinky

...

Vybrané foto

Karibik,Dovolená v Karibiku na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky