http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Destinace - Ostrov Phuket -

Phuket nazývaný "Perla jihu" je největším ostrovem Thajska a zároveň nejbohatší provincií této malebné země. Zároveň díky ničivé vlně Tsunamy na Vánoce roku 2004 je Phuket jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších destinací Thajska. Tento malebný exotický ostrov leží v Andamanském moři a je spojen s pevninskou částí Thajska slavným mostem milenců "saphán Sarasim". Exoticky-orientální Thajský ostrůvek Phuket se nachází asi 700 km jižně od hlavního města Thajska - Bangkoku. Povrch ostrova Phuket je poměrně hornatý, ale nabízí mnoho typů přírodních scenérií ve velmi široké škále. Kombinuje malebné hory, exotické deštné pralesy, pohádkové zátoky plné nádherných pláží, které omývají vody průzračně čistého moře. Do krajiny jsou výjmečným způsobem začleněny i kaučukové plantáže, které spolu s kešu oříšky tvoří hlavní plodiny pěstované na Phuketu. Destinace Phuket je nejdražším Thajským letoviskem, které nabízí mnoho možností aktivního sportování i široký výběr lákavých míst k výletům do okolí. Pláže, které se rozkládají hlavně na západním pobřeží ostrova, jsou díky pozvolnému přístupu do vody naprosto ideální ke koupání. Z původního charakteru ostrova se toho příliš nezachovalo. Každoročně přijíždí na Phuket více jak 2 miliony návštěvníků, kterým se současná podoba ostrova stále přizpůsobuje.

Celý clánek Ostrov Phuket

Destinace-Negril

Jamajská destinace Negril, nabízí nádherné pláže s bělostným pískem, dlouhé až 11km. Už více jak 30 let je jamajské turistické městečko Negril velmi populární, a to hlavně díky prakticky nepřetržitě slunečnému počasí, ale návštěvník neodolá ani omamnému kouzlu malebného ospalého městečka a velice romantické exotické samotě. Destinace Negril poskytuje mnoho úžasných zážitků a jedním z nejhezčích a nejprostších okamžiků může být pouhá procházka po exotických písčitých plážích, koupání či šnorchlování v průzračně modré vodě karibiku.


V turistické destinaci Negril může návštěvník okusit plným douškem poutavou jamajskou historii. Jedním z míst kde návštěvník Negrilu může okusit trochu historie Jamajky je Negrilský maják.


Toto turisticky oblíbené letovisko Jamajky poskytuje i velké množství sportovních akrivit. V letovisku, přesněji na jihu města Negril se nachází místní golfový klub, kde si návštěvník může zahrát tuto královskou hru nebo tenis. Dalším sportovním a ojedinělým zážitkem je výlet na koni, na nedalekou malebnou zříceninu Whitehall. Dalším velice populárním turistickým zážitkem je výlet lodí na ostrov Booby Cay, který proslavilo natáčení filmu 20.000 mil pod mořem a svá hnízdiště zde mají i velice vzácné druhy ptáků. Destinace Negril nabízí i další možnosti sportovního a jiného vyžití. Je zde velké množství půjčoven šlapadel, sea-kajaků, vodních lyží apod. Na místních nádherných plážích si můžete zahrát třeba i beach volejbal, plážový fotbal a další.


Nejvíce samoty a tu pravou exotickou romantiku nalezne návštěvník právě na severu jamajského letoviska Negril, kde se nacházejí velké luxusní hotely se soukromými plážemi - pouze pro hotelové hosty. Ve zbytku této jamajské destinace jsou povětšinou menší hotely Penziony a plážové bary, které jsou v těsné blízkosti.


Hlavní turistická třída letoviska Negril je plná obchodů se suvenýry a své služby zde nabízejí také půjčovny člunů, motorek, mopedů nebo kol. V centru městečka se nachází směnárna a nákupní centrum.


Na západním okraji městečka se nachází velké množství soukromých penzionů a privátních ubytovacích zařízení, ale nachází se zde významná dominanta destinace Negril - Negrilský maják, který nabízí nádherný pohled na celé městečko a úchvatně zbarvené moře.


Městečko Negril poskytuje velké množství kulturních zážitků i po setmění. Ve městě se koná velké množství koncertů, které nikdy nezačínají před 22 hod. a zpravidla končí až za brzkých raních hodin. Konkrétní datum a místo konání jsou zveřejněny na plakátech vylepených po městě.Zajímavosti

Booby Cay

Malý jamajský ostrov Booby Cay byl využit producenty filmu 20.000 mil pod mořem a nabízí ideální podmínky pro šnorchlování nebo jízdu na koni. Ostrov Booby Cay je vyhledáván dobrodruhy, kteří zde mají jedinečnou možnost plavby na kajaku po moři nebo se vydat na průzkum místních tajuplných bažin (chráněná přírodní rezervace), které jsou plné palem, exotického ptactva a dravých krokodýlů.Negril-maják

Největší zajímavostí a dominantou městečka je Negrilský maják. Negrilský maják z roku 1895 je unikátní stavbou, protože celá stavba byla vtěsnaná do skal a byla mu vtisknuta stylová venkovská podoba. Po domluvě se návštěvník může podívat do nitra tohoto architektonické unikátu a vylézt až na samý vršek, odkud se nabízí překrásný výhled na městečko Negril a krásně zbarvené moře. Maják poskytuje krásný výpohled i v noci, kdy se na místní obloze objevý impozantní div, při kterém obloha hýří nádhernými pestrými barvami. tento magický úkaz je spojen s legendou, která vypráví, že pirát jménem Calico Jack Rackham a jeho tlupa byli zajati a uvězněni poté, co se u Negrilského přístavu opili rumem. Piráti potom tvrdili, že prý byli omámeni ohromujícím žárem a magičností světle fialové, oranžové a červené barvy.Rick´s Café

Rick´s Café je místem kam připlouvají lodě s turisty, ale hlavně místem kde se každý podvečer sejde ohromné množství turistů lačných po pohledu na jeden z nejkrásnějších západů slunce na světě. Po té co se definitivně setmí, stává se z Rick´s Café místo té nejlepší noční zábavy.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Jamajka, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená na Jamajce -info ::


:: Destinace-Negril ::


:: Exotická Jamajka ::


:: Jamajka-počasí ::


:: Kdy na Jamajku ::

Vše o Jamajka Foto

Jamajka Foto (12)


   

Článek Dunn-vodopadyDunn-vodopady


   

Článek Dunn-vodopady1Dunn-vodopady1


   

Článek DunnFalls-JamajkaDunnFalls-Jamajka


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Jamajka,Destinace-Negril na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky