http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Exotická - Kostarika -

Název země Costa Rica(Kostarika) znamená v doslovném překladu "bohaté pobřeží".

Exotická Kostarika bývá často a oprávněně nazývá Švýcarskem Střední Ameriky a je bezesporu jedním z posledních rájů na zemi. Nabízí téměř čtyřtísícové hory, nedotčené tropické pralesy, pobřeží dvou oceánů s nekonečně dlouhými a širokými písečnými plážemi, které lemují exotické kokosové pralesy.

Celý clánek Kostarika

Exotická Havaj

Havajské ostrovy jsou souostrovím v Tichém oceánu, které je tvořené 19 korálovými a sopečnými ostrovy a 118 skaliskami. Havaj je nejmladším státem americké unie a jejím členem je až od 21. srpna roku 1959. Havaj je jednou z nejmalebnějších destinací na světě, ve které se snoubí mix kultur, tanec hula s hudebním stylem hiphop, rychlé občerstvení s japonským čajovým obřadem, surferské kluby s hinduistickýni Šinto chrámy nebo i telenovely s mýty o stvoření světa. Havajské ostrovy jsou jedním z mála opravdových rájů na zemi a svým návštěvníkům nabízí širokou škálu vyžití. Na Hawaii můžete poléhavát na malebných rozpálených plážích, koupat se a potápět v azurově modrých vodách Tichého oceánu, ale třeba i podniknout výlet do úchvatného zeleného nitra džungle, na některém z místních ostrovů.

Havajské ostrovy mají též přezdívku The Aloha State a ostrov Havaj je zase často nazýván - Big Island.


Hlavní město: Honolulu
Celková rozloha: 28.337 km2
Počet obyvatel: 1 288 198 (2008)
Státní zřízení: federální stát (USA)
Zeměpisná poloha: Tichý oceán Mapa Havaj
Časové pásmo: UTC - 10 hodin
Jazyky: americká angličtina, havajština
Měna: americký dolar (USD)
Další města: Kahuku, Kailua, Lahaina a Kihei na ostrově Maui, Lihula na ostrově kaua, Kaneohe na ostrově Oahu nebo Hilo a Kona na ostrově Hawaii
Podnebí:

Havajské podnebí se dá nazvat jedním slovem - fantastické. Na Havaji je počasí docela s vysokými teplotami, které příjemně schlazuje severovýchodní vítr. Pro exotickou dovolenou na Havaji se můžete rozhodnout v kteroukoliv roční dobu, protože počasí je po celý rok takřka neměnné s průměrnými teplotami okolo 27°C. Nejvíce srážek, které jsou většinou krátké, zde spadne v odbdobí mezi prosincem a březnem.Kam na výlet na Havaji
Ostrov Hawaii - Největší ostrov havaje, který je též nazýván The Big Island. Na jeho západní straně se rozkládájí překrásné pláže a východ ostrova zase úchvatné tropické pralesy a vodopády.
Ostrov Maui - Jeden z nejznámějších exotických ostrůvků nabízí překrásnou scenérii, malebné bílé pláže, teplé a azurové vody oceánu. Ostrov Maui je jedním z nejvyhledávanějších míst surfařů z celého světa, ale nabízí též divokou zelenou džungli s krásnými vodopády, nebo můžete pouze posedávat v některé z taveren v historickém centru města Lahaina.
Ostrov O'ahu - Na tomoto ostrově se nachází hlavní město Havaje - Honolulu, velmi oblíbené a turisty vyhledávané centrum Waikiki, též jsou zde vynikajicí podmínky pro surfování (North Shore) a nachází se zde i slavná vojenská americká základna Pearl Harbour.
Mauna Kea - tento název patří nejvyššímu vrcholu Havajských ostrovů, který je díky vymetené obloze a minimu rušivých světel v noci doslova obsypaný astronomickými teleskopy.
Mo'okini Heiau - je nejstarší chrám na ostrovech a vybudován byl někdy kolem roku 480.
Pu'uhonua O Honaunau - jsou staré chrámy, královské paláce a významná pohřebiště.
Historický park Kealakekua Bay - Na tomto nádherném místě byl roku 1779 zabit objevitel ostrova a zastánce práv místních obyvatel, kapitán James Cook. Dnes je toto exoticky pohádkové místo vyhlášeným rájem mezi vyznavači šnorchlování.
Národní park Hawai'i volcanoes - Jak již název napovídá na tomto místě se návštěvník ocitne na dně dřímajícího vulkánu Kilauea.

Jídlo a pití:

Havajská kuchyně je jakousi směsí tradiční havajské, objevitelské portugalské, mocenské americké, a to vše smícháno s chutěmi Tichomoří. Návštěvník přijde do kontaktu s tradiční havajskou kuchyní nejčastěji na tradičních oslavách luau. Mezi jídly, které jsou na Havaji nejčastěji podávány patří např. vepřové maso kalu zapečené v banánech, losos Lomi podávaný s rajčaty a cibulí nebo tradiční ryby připravované s listy taro a kokosovým mlékem.


Dalšími populárními a velice chutnými jídly na Havajských ostrovech je:
Saimin-Havajská varianta japonských polévek
Malasada- je pečený chleba, který je obalen v cukru a podává se ve slavnostních okamžicích. Jde původně o portugalské jídlo.
Manapua - je další z místních názvů čínského jídla "char-siu-bao". Manapua je příjemně kořeněné a zároveň nasládlé vepřové maso, podávaném v měkkém bílém chlebu.
Maha-mahi-delfín, který je podáván jako steak nebo na odpolední sendvič
Spam musubi - další z mnoha orientálních jídel a neobyčejný variant. Jde o japonské rýžové koule (musubi).
Adobe - jedna z velkých filipínských specialit, které jsou na na Havaji velmi oblíbené.
Nápoje:

Ačkoliv se to pivařským národům může zdát podivné i na Havaji je několik zajímavých pivovarů. Například Waimea Brewing Company, Sam Choy's, honu, Keoki's nebo Kona Brewing Company. Největším místním pivovarem je bezesporu Kona Brewing. tento pivovar vyhrál několik národních cen a na ostrovech Kona a Oahu má mnoho vlastních restaurací.Bezpečnost

Největším problémem ostrovů jsou drobné krádeže, které jsou časté především ve městech, na plážích nebo v parcích. Klasicky je dobré si hlídat doklady, nebrat si celou hotovost s sebou a příliš neukazovat cennosti.


Zdravotnictví

Na Havaji se turista v případě úrazu či jiných obtíží dočká stejné péče jako v USA. Nejlépe vybavené zdravotnické zařízení se nachází v hlavním městě - Honolulu. Pozor si návštěvník musí dávat, pokud se vydá na výlet s příležitostným koupáním v některém horském sladkovodním jezeře, kde hrozí reálné riziko nákazy leptospirózou, která ve výjmečných případech může vyvolat i smrt. Počáteční příznaky nemoci se projevují stejně jako běžná rýma.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Havaj, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Havaj,havajske ostrovy,Hawai


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-Havaj ::


:: Exotická Havaj ::


:: Havaj ::


:: Havaj-kultura ::

Vše o Fotky

Fotky


   

Složka v kategorii FotkyBig-Island


   

Složka v kategorii FotkyKauai


   

Složka v kategorii FotkyMaui


   

Složka v kategorii FotkyOahu-Honolulu-WaikikiNovinky

...

Vybrané foto

Havaj,Exotická Havaj na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky