http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Egypt - Dovolená-info -

Egypt leží na Nilu v sevorovýchodní Africe a malou částí svého území náleží i Asii. Na severu omývají břehy Egypta vody středozemního moře a na východním pobřeží vody Indického oceánu.Celý clánek Dovolená-info


Cestovni informace

Arabská republika Egypt se rozkládá na řece Nil, v severovýchodní Africe a malou částí leží také v Asii. Jejím západním sousedem je Líbye, na jihu sousedí se Súdánem a na severovýchodě má egypt společnou hranici s Izraelem. Sever Egypta je omýván vodami Středozemního moře a východ mořem Rudým. Egypt je všeobecně považován za kulturníě a politicky důležitý stát Středního východu.

Egypt je světově proslulý především díky místním archeologickým nálezům starověké civilizace a několika světově proslulým monumentům jako je kupříkladu Velká Sfinga, pyramidy v Gíze, starověké město Luxor, chrámový komplex Karnak nebo Údolí králů.


Hlavní turistická sezona probíhá v Egyptě po celý rok, ale největší nápor turistů zde bývá v období mezi měsíci říjen a duben. Jeden z důvodů proč navštívit Egypt v tomto období je, že zde není takové horko jako v letních měsících, kdy se zde teploty vyšplhají až k 50°C. Nejen že je zde v zimě příjemné klima, ale pro teplokrevné středoevropany je příjemné odskočit si ze sněhových vánic k moři o teplotě takřka 24°C. Na straně druhé, komu nevadí vysoké letní teploty může využít cenově výhodných nabídek cestovních kanceláří, které poskytují v tomto období slevy.


Víza a celní předpisy

Egyptská arabská republika vžaduje pro vstup na své území plátné vízum a pas s dobou platnosti alespoň šest měsíců. Vízum pro vstup do EAR si občané ČR mohou vyjednat na egyptském velvyslanectví v Praze, a nebo až na letištích či v přístavech Egypta. Obecně je ale lepší mít u sebe platné vízum již při odjezdu z vlasti, protože vízum bývá vyžadováno již při vstupu na palubu letadla. Za vystavení víza pro vstup na území Egypta, které platí tři měsíce a 30.dní po vstupu na území Egypta se platí cca 700,-kč.

Občané České republiky nemusejí svůj pobyt hlásit egyptským úřadům, jako je tomu u jiných států.


Adresa velvyslanectví Egyptské arabské republiky
Pelléova 14, Bubeneč - Praha 6, 160 00
tel. 224 311 506 ; fax: 224 311 157

Celní předpisy

Do Egypta je zakázán dovoz jídla, pornografie, alkoholu a samozřejmě i zbraní nebo drog. Velké množství léků a jiných podpůrných prostředků je podrobeno režimu přísné kontroly a to hlavně pokud jde o jejich vývoz z Egypta. Vývoz památek a zlata v nezpracované podobě je přísně zakázán a tvrdě trestán. V Egyptě jsou velice přísné postihy za přechovávání nebo dokonce prodej drog a tresty se zde pohybují v řádově desítkách let ve vězení či dokonce trest smrti.


Měna

Egyptská libra - 1 EGP=100 piastrů je zákonným platidlem v malebném afrického státu Egypt. Výraz libra se v u Egyptské měny, podobně jako u mnoha dalších dochoval z dob britského impéria. Egyptskou librou můžete též platit na území Gazy, kde je platným zákonným platidlem izraelský šekel.

V Egyptské arabské republice v podstatě neexistuje žádný institut povinné směny valut, ale rozhodně se nedoporučuje měnit peníze na ulici, potažmo na černém trhu. V Egyptě najdete velké množství míst kde si můžete valuty směnit (banky, soukromé směnárny nebo v mezinárodních hotelech).


Bezpečnost - ženy

Budete-li do Egypta cestovat s přítelem či kamarádem, pak je rozhodně lepší hrát zamilovaný pár. Egypští muži si pak nic nedovolí - pouze partnerovi složí poklonu a pochválí krásu a půvab ženy, protože v arabských zemích je jakým si hlavním posláním života, a to založit rodinu.

Pokud však máte v plánu vycestovat do Egypta sama nebo s kamarádkou, musíte počítat s dotíravostí místních mužů. Egypťané mají podle zásad islámu zakázána koketovat s cizí ženou, ale žena s cizí země je pro ně ideální možností jak tato pravidla obejít. V takovém případě dělejte, že je neslyšíte ani nevidíte jděte pryč.

Mějte tedy na paměti, že egypt je zamí s islámskou tradicí a proto se vyhněte minisukním a výrazným výstřihům.


Slevy pro studenty

Egypt nabízí velkou spoustu slev pro studenty, a to při především pro vstup do muzeí, památek a dokonce i některé egyptské hotely. Na slevu je třeba se vždy dotázat, protože jen zřídka kdy bývá uveřejněna.


Důležité kontakty
Velvyslanectví České republiky
4, Dokki Street, 12511 Giza, Cairo
Tel.: 00202 3 7485531 , Fax: 00202 3 7485892, Email: cairo (at) embassy.mzv.cz

Hasiči: 125 (v Alexandrii 120)
Policie: 122
Ambulance: 123
Turistická policie: 126

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Egypt, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Egypt, pyramidy, Gíze, Sfinga, mastaby, faraon, Egypta, Sákkara, Sakkara, Sharm El Sheikh, Hurghada, Safaga, Makadi Bay, moře, pláže, Taba, Dahab


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Bezpečnostní doporučení ::


:: Cestovni informace ::


:: Egypt-počasí ::


:: Moře a pláže ::


:: Pyramidy ::


:: Pyramidy-Giza ::


:: Pyramidy-Sákara ::
Novinky

...

Vybrané foto

Egypt,Cestovni informace na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky