http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Egypt - Dovolená-info -

Egypt leží na Nilu v sevorovýchodní Africe a malou částí svého území náleží i Asii. Na severu omývají břehy Egypta vody středozemního moře a na východním pobřeží vody Indického oceánu.Celý clánek Dovolená-info


Bezpečnostní doporučení

Společenská etiketa

Základní odlišností Egypta od evropských států, kterou si velká spousta turistů neuvědomuje fakt, že Egypt je islámskou republikou. Egypťané a celkově všechny muslimské státy, jsou velice choulostiví na některé projevy, které urážejí jejich náboženské cítění.

Egypťané jsou velice konzervativní a přísní co se týče evropského stylu oblékání. Je tedy doporučováno oblékat se pokud možno od dlouhých kalhot, protože čím méně toho má člověk na sobě, tím více je nápadný a zároveň i dotěrně obtěžován. Mimo turistické lokality je lépe koupati se v tričku. Podmínkou pro vstup do místních kostelů a mešit je nezbytností míti dlouhé rukávy. V islámských zemích, Egypta nevyjímaje, se návštěvníci musí vyvarovat i vodění ženy za ruku a hlavně polibkům na veřejnosti. V této souvislosti je nezbytné upozornit na vhodné oblékání hlavně u žen, které často vede k obtežování ze strany egyptských mužů. ženy a dívky by se měly vyvarovat nošení krátkých kalhot, hlubokých výstřihů, dámských šatů bez ramínek apod. Za nevhodné je též považováno pití alkoholu na veřejnosti.

V egyptských hotelech a restauracích je běžným spropitným částka ve výši 15% z účtované ceny a taktéž při poskytnutí sebemenší služby se od turistů očekává bakšiš. Odměnu za své služby od návštěvníků Egypta očekává i hotelový personál, majitelé lodí, chovatelé velbloudů, taxikářů, ale i průvodců v mešitách, chrámech či jiných památkách. V Egyptě turista běžně narazí na žebrající děti. V žádném případě se jim nemají dávat peníze, ale postačí tužka, bonbon nebo třeba barevný zapalovač.

Pro fotografování v Egyptě platí následující pravidla. Je zde zákaz fotografovat vojenské objekty, přístavy, letiště, železničních uzlů, policejní stanice, mosty a také třeba nevěsty. Pokud si budete chtít vyfotografovat místní obyvatele je slušnost se jich nejdříve zeptat a po té jim zaplatit za prokázanou službu. Při fotografování místních dětí se vždy zeptejte jejich rodičů. Za zvláštní příplatek je možnost fotografovat ve většině egyptských památek jako např. chrámy, ale dokonce i sbírky v muzeích.


Ne příliš bezpečné lokality

Turistům se hlasitě doporučuje vyhýbat se místům s konáním případných demonstrací, protože nemůže být zaručena jejich bezpečnost.

V turisticky odlehlých oblastech Egypta dodnes existují lokality, kam se dá vstoupit pouze na povolení místních úřadů. Mezi taková místa v Egyptě patří příhraniční oblast u hranic s Libyí a částečně i oblast Sinaje. Oblast Sinaje je do dnešních dob nechvalně známá neodkrytými minovými poli z předešlích válek a bojů.

V listopadu roku 1997 rozjela egyptská vláda obrovskou kampaň na eliminaci vlivu islamistických militantních organizací. Egyptské vládě se podařilo stabilizovat situaci a dokázala ustát i zlou dobu po 11.září 2001 a znovu vybudovat obraz Egypta jako turisticky bezpečné země.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Egypt, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Egypt, pyramidy, Gíze, Sfinga, mastaby, faraon, Egypta, Sákkara, Sakkara, Sharm El Sheikh, Hurghada, Safaga, Makadi Bay, moře, pláže, Taba, Dahab


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Bezpečnostní doporučení ::


:: Cestovni informace ::


:: Egypt-počasí ::


:: Moře a pláže ::


:: Pyramidy ::


:: Pyramidy-Giza ::


:: Pyramidy-Sákara ::
Novinky

...

Vybrané foto

Egypt,Bezpečnostní doporučení na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky