http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Dominikánská - Dominikánská republika-info -

Dominikánská republika je v posledních letech turisty z celého světa velice vyhledávaným a oblíbeným letoviskem a není divu, vždyť je to pravý exotický ráj v Karibiku.

Celý clánek Dominikánská republika-info

Poloha a místopis

Dominikánská republika je relativně malý stát ležící v Karibském moři, rozkládá se na východě ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily a původní název pro tuto oblast byl Quisquaya. Jeho jediným sousedním státem je na západě území stát Haity, s níž má společnou hranici dlouhou skoro 400 kilometrů. Břehy Dominikánské republiky jsou omývaány ze severu Atlantským oceánem a na jihu azurovám Karibským mořem. Rozloha Dominikánské republiky činí 48 735 km2. Místní obyvatelstvo čítá skoro 8 miliónů lidí znichž většinu tvoří mulati, kreolové, černoši, běloši a asiaté. Takřka jedna třetina obyvatel tohoto nádherného exotického státu je negramotná. Hlavním městem Dominikánské republiky je Santo Domingo a nejvyším bodem je vrchol hory Pico Duarte, která ční do nadmořské výšky 3175 metrů. Většinu Dominikánské republiky pokrývají horská pásma. Podél pobřeží se táhnou nížiny a místní podnebí je subtropicky vlhké. Průměrné teploty se pohybují od nočních 16 do teplot, které ve dne běžně přesahují 30°C. V Dominikánské republice je minimální počet srážek a jeho roční dešťový úhrn činí cca 1500mm. Oblast Dominikánské republiky je často decimována hurikány.Zvětšit mapu

Místopis


Santo Domingo

Hlavním a zároveň nejvýznamějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, které bylo založeno španělskými kolonizátory a dobyvateli již v roce 1496. Santo Domingo je nejstarším Evropany založeným městem na území Amerického kontinentu. Toto exotické město nabízí mnohé historické pamětihodnosti, mezi které patří jádro starého města nebo původní městské opevnění. Za zmínku též stojí i dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru a nebo místní zajímavá kuriozita, v podobě přesné repliky Washingtonské budovy Bílého domu. Zajímavým místem na výlet může být východně od Santa Dominga, malebná tzv."vesnice umělců" s názvem Altos de Chavon, kde kromě místní katedrály stojí za návštěvu muzeum, místní galerie nebo starověký amfiteátr. Mezi přírodní unikáty, které rozhodně stojí za to vidět patří přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně "Los Tres Ojos", které je plná nádherných, velkých stalaktitů a stalagmitů nebo místní poměrně rozsáhlá botanická zahrada.


Letovisko Juan Dolio

Toto nádherné turistické středisko s pohádkovým korálovým pobřežím a romantickými plážemi, plných exotických palem, leží asi 50 km na východ od hlavního města Dominikánské republiky Santa Dominga. Toto místo stejně jako celý Karibik je vhodné k potápění a šnorchlování. V blízkosti této exotické lokality leží hlavní město Santo Domingo, přírodní rezervace Haitises a nebo velmi populární výletní ostrůvky Saona a Catalina.


Punta Cana

Exotické turistické středisko Punta cana se nachází na východním pobřeží Dominikánské republiky a beze sporu patří k nejkrásnějším oblastem v Karibiku. Překrásné dlouhé bílé pláže, nekončící palmové háje a tyrkysové moře plné rozmanitých korálových útesů, splní sny o exotické a poklidné dovolené v Karibiku.


Samana

Poloostrov Samana ležící na severu Dominikánské republiky je jakým si kontrastem jižnímu pobřeží a nabízí pannenské pláže a nekonečné palmové háje. Ideálním místem k výletu s tohoto místa je ostrůvek Cayo Levantado.Aktivní dovolená
Cabarete je malá víska, která se nachází podél jedné z nejhezčích zátok na severu Dominikánské republiky a je vyhledávána windsurfery z celého světa, pro své výjmečné podmínky, které jsou ideální právě pro tento sport.
Playa Dorada je dalším ideálním místem k aktivnímu odpočinku. Nachází se na severu Dominikánské republiky. Oblast nabízí velké množství sportovních aktivit a místní golfová hřiště patří k k nejlepším v této exotické zemi.
Puerto Plata leží jen asi 5km od Playa Dorada na úpatí hory Pico Isabel de Torres, která ční do výšky 793 metrů nad mořskou hladinu a na jejímž vrcholu je monumentální soche Krista po vzoru Ria De Janeira. Puerta Plata je přístavním městem, postaveném ve viktoriánském stylu a je známo pro místní manifakrturní výrobu rumu. Ve městě se nachází letiště.
Dalším zajímavím místem Dominikánské republiky je Sosua. Tato oblast leží na severu ostrova a je vzdáleno zhruba 15. minut jízdy od letiště Puerto Plata. Místní zátoka nabízí městskou pláž s možností příjemného koupání nebo potápění.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Dominikánská republika, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Atrakce, Historie, Geografie


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Cestovní informace ::


:: Dominikánská republika-info ::


:: Dominikánská-republika-počasí ::


:: Poloha a místopis ::
Novinky

...

Vybrané foto

Dominikánská republika,Poloha a místopis na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky