http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Dominikánská - Dominikánská republika-info -

Dominikánská republika je v posledních letech turisty z celého světa velice vyhledávaným a oblíbeným letoviskem a není divu, vždyť je to pravý exotický ráj v Karibiku.

Celý clánek Dominikánská republika-info

Cestovní informace

Když v roce 1492 přistál poblíž dnešního města Pauerto Plata Kryštov Kolumbus, napsal královně Isabele Kastilské - "Toto je nejkrásnější země, kterou kdy lidské oko spatřilo."

Jazyk: úředním jazykem v Dominikánské republice je španělština, ale v turistických oblastech se dá domluvit jednoduchou angličtinou nebo i němčinou.
Počasí: Díky takřka celoročně ideálnímu počasí lze do země cestovat na exotickou dovolonou po celý rok. Pouze v době mezi květnem a říjnem bývá o něco větší počet srážkových dnů v měsíci. Průměrně v Dominikánské republice prší pouze 5-8 dní v měsíci. Teplota vzduchu a vody je po celý rok poměrně tropická a dosahuje průměrných teplot ve dne 28-31 stupňů celsia, v noci 18-24 stupňů Celsia a teplota vody se pohybuje okolo 26-28 stupňů Celsia.
Cesta: Let do Dominikánské republiky trvá přes 10hodin
Čas -5/-6: při návštěvě v zimě si čas posunete o 5 hodin zpět a při letním čase až o 6 hodin nazpátek.
Měna: oficiální měnou je Dominikánské peso(RD$). Ze země je zákázáno tuto měnu vyvážet! Doporučuje se přivézt si sebou americké dolary(USD), protože jiné měny jsou zde směňeny za horších kurzů. Je důležité si uschovat strvzenku o vyměně valut, protože by směnárníci nemuseli tuto neutracenou měnu směnit zpět na dolary! Ve větších obchodech, hotelech a bankách přijmají bez problémů platební karty EuroCard, MasterCard, Visa a American Express. Je přísně zakázáno směňování peněz na černo, na ulici!
Hotely: Místní hotely mají poněkud jiné standarty, proto se doporučuje do hotelů kategorií *, **, *** vzít si sebou: sprej proti lezoucímu hmyzu, el. Přístroj proti komárům... Pokud si potrpíte na čistotu pak si sebou do těchto horších hotelů přivezte něco na dezinfekci koupelny a WC a raději si přivezte vlastní povlečení na postel.
Zdravotní péče: Je na nižší úrovni než je středoevropan zvyklí. V každém případě se doporučuje cestovní pojištění s pojištěním léčebných výloh. Doporučuje se očkování proti žloutence apod.
Pitná voda: Voda z místní vodovodní sítě není pitná. Doporučuje se kupovat pouze balenou vodu. Nedoporučuje se chlazení nápojů ledem, který je vyráběn z vody pochybné kvality a to hlavně na ulicích a plážích!
Obyvatelé: Místní lidé jsou milí, usměvavý, přívětivý a už dávno pochopili, že nic není za darmo a za všechno chtějí zaplatiti(např. když za radu kudy, kam). Místní domorodci si zkrátka myslí, že ten kdo k nim může přiletět musí být milionář a podle toho se také chovají. Další obdivuhodnou vlastností místního oobyvatelstva je naprostá netečnost vůči jakým koliv problémům. Jejich nejmilejší a nejpoužívanější slovo je MANJANA - tento výraz má mnoho významů, od významu později, zítra, někdy až po nikdy.
Výlety: Ideálním řešením je domluvit se a ve více lidech si pronajmout taxík. Jedním z nádherných míst na jednodení výlet je doporučujeme na ostrov Cayo Levantado.
Koupání, opalování, pláže: Místní pláže jsou nádherné, udržované a čisté, stejně tak jako místní moře. Rozhodně si nezapomeňte vzít šnorchl a ploutve, protože místní korálové útesy a azurově modrá voda nabízejí uchvatnou podvodní scenérii. Doporučují se kvalitní opalovací přípravky s vysokým ochraným faktorem.
Internet: Internetových kaváren je zde jako máku a proto není problém se kdykoliv za mírný peníz spojit s domovem...


Zvětšit mapu

Celní předpisy: V Dominikánské republice je přísně zakázáno vyvážet ze země, mušle, škeble či jiné organické nebo anorganické látky vylovené z moře! Ze země je možné bez proclení vyvézt např. 200 cigaret nebo 50 doutníků, 1 litr silného alkoholu, nebo 2 litry s nižším obsahem naž 22% alkoholu, 0,5 kg kávy nebo zboží v maximální hodnotě cca 6000 kč.
Drogy: V zemi je přísně postihováno pašování jakých koliv drog, hrozí pokuty až do víše 50000 RD$ a až 5 let vězení!
Kriminalita: Podle vyjádření místní policie, prý v zemi kriminalita prakticky neexistuje... Takže maximálně se zde okrádají turisté mezi sebou...

Doprava
Pravidla: V Dominikánské republice neplatí téměř žádná silniční pravidla. Místníjezdí buď rychle nebo pomalu, ředjíždí se zde z jakékoliv strany, v zásadě se tady nebliká, v noci jezdí se zapnutými dálkovými světli a bohužel neberou vážně ani semafory, proto musíte být neustále ve střehu! Max. rychlost na rychlostních silnicích je stanovena na 100 km/h., a na ostatních silnicích 80 km/h - místní policie často kontroluje rychlost a jakož to turistům Vám nic neodpustí.
Taxi: jezdí zde velké množství klasických taxiků.
Kva-Kva: jsou místní minibusy, které staví na mávnutí a jsou zhruba pro 10 lidí, ale běžně veze i 2x více lidí. Díky tomu je jízdné velice nízké, protože se rozpočítává mezi mezi všechny cestující.
Autopůjčovny: Nachází se zde velké množství autopůjčoven, ale jsou zde poměrně drahá a jejich technický stav je velice různý. Půjčování aut se zde nedoporučuje z důvodu častých problémů při vracení vozidla a prokazováním, že to či ono poškození bylo již při převzetí. Dalším z důvodů proč si auto raději nepůjčovat je fakt, že pokud dojde k nehodě je prakticky vždy vinen cizinec.

Důležité telefony:
V celé zemi platí pro všechny jednotky záchraného sboru jednotné číslo: 911
Turistická policie - bezplatné číslo: 12 00 35 00
Konzulát ČR (001809) 7323767, 6839547, fax: (001809) 7325893

Diplomatické zastoupení, víza: S Dominikánskou republikou má Česká republika bezvízový styk, pokud doba pobytu nepřesáhne 90 dnů.
velvyslanectví ČR Caracas/Venezuela
Embajada de la Republica Checa
Calle Los Cedros, Qta. Isabel
Urbanizacion Country Club
Caracas 1060
Venezuela

tel: 0058212/2611746,2618528
fax: 0058212/2663987
e-mail: caracas@embassy.mzv.cz

Provozní hodiny úřadu:ponděli - pátek
08.00 - 14.30

Dominikánská republika je země kam se každý rád vrací a která dokáže vyplnit představy o ráji i toho nejnáročnějšího cestovatele...
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Dominikánská republika, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Atrakce, Historie, Geografie


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Cestovní informace ::


:: Dominikánská republika-info ::


:: Dominikánská-republika-počasí ::


:: Poloha a místopis ::
Novinky

...

Vybrané foto

Dominikánská republika,Cestovní informace na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky